Телефонот за кого сите зборуваат, OnePlus 7 Pro е еден од најдобрите

Објавено на 15.05.2019 во НовостиТелефонот за кого сите зборуваат, OnePlus 7 Pro е еден од најдобрите

OnePlus со текот на годините изгради висока репутација, кој сега ги претстави двата нови модела: OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro. OnePlus 7 класичниот чини 699 евра, додека Pro моделот со двојно повеќе меморија е 819 евра.

OnePlus 7 Pro има Fluid AMOLED екран со дијагонала од 6,67 инчи и резолуција од 3120 x 1440 пиксели, фреквенција од 90Hz, а под хауба Snapdragon 855 процесор, со верзија од 6, 8 и 12GB RAM меморија, додека за внатрешна меморија може да се оди и до 128 и 256GB. Од задната страна телефонот има тројна камера со 48MP со отвор од f/1.6, телефото камера од 8MP и широкоаголна камера од 16MP. Предната камера изнесува 16MP и покрива дури 117 степени.

Батеријата има капацитет од 4000mAh, стереозвучници за Dolby Atmos технологија, IP сертификат за водоотпорност, 3,5-милиметарски џек за слушалки.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}