Што ќе има идниот Galaxy Note 10 под хауба

Објавено на 16.05.2019 во НовостиШто ќе има идниот Galaxy Note 10 под хауба

Типстерот Ice Universe тврди дека Galaxy Note 10 ќе биде достапен и во уникатна сина боја, откако претходно објавивме дека истиот ќе биде достапен во пет бои. Од Galaxy Note 10 се очекува да пристигне со Snapdragon 855 процесор во САД и Exynos 9820 процесор во Европа.

8GB RAM меморија и 128GB ROM меморија треба да има под хауба, но ќе го има и во варијанта со 12GB + 1TB меморија, Android 9 Pie софтвер со Samsung One UI интерфејс, како и огромен 6.3-инчен AMOLED заоблен дисплеј. Може да очекуваме задна четворна камера од 12MP + 12MP + 2x телефото сензори како и 16MP ултра широка камера, со Time-of-Flight сензор, кој овозможува подобрен bokeg ефект и поточна AR содржина.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}