Honor 20 Pro ја има првата F/1.4 камера

Објавено на 16.05.2019 во НовостиHonor 20 Pro ја има првата F/1.4 камера

Honor 20 Pro како најмоќен смартфон од суб-брендот на Huawei ќе ја има првата мобилна камера со најголема леќа од f/1.4 со што теоретски треба да собира најголемо количество на светлина.

Тоа е евидентно од првите примероци од направени слики во ноќни услови со Honor 20 Pro кои изгледаат многу квалитетно.

Секако, вистинските потенцијали на камерата на Honor 20 Pro со 48 мегапиксели и AIS Super night mode ќе ги видиме наскоро во реална употреба. Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}