Redmi K20 "изгази" на AnTuTu бенчмарк тестот

Објавено на 16.05.2019 во НовостиRedmi K20 "изгази" на AnTuTu бенчмарк тестот

Новиот евтин премиум смартфон Redmi K20 кој е замислен како наследник на евтиниот и моќен уред Xiaomi Pocophone F1, го направи првиот бенчмарк тест на сајтот AnTuTu каде "изрази" со прикажаните перформанси.

Redmi K20 со осум-јадрен Snapdragon 855 процесор постигна над 450 илјади поени со што се искачи на врвот како еден од најбрзите и најефикасните смартфони иако се уште не е лансиран на пазарот.

За Redmi K20 е познато и дека ќе има селфи камера со механизам на извлекување, 6.4 инчен Full HD Plus AMOLED дисплеј и брзо полнење на батеријата со капацитет од 4000 mAh.

 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}