Samsung уште сега го најави Galaxy S10+ Olympic

Објавено на 17.05.2019 во НовостиSamsung уште сега го најави Galaxy S10+ Olympic

Samsung Mobile се етаблираше како еден од главните и најпрепознатливите спонзори на Летните олимписки игри, но изненади што една година порано го најави олимпискиот Galaxy S10 Plus.

Посебната Galaxy S10+ Olympic едиција нема никакви измени во хардверот, освен што на задната страна е изгравирани олимпиското лого, а ќе се продава по цена од 900 евра.

Инаку за следната година на Олимписките игри во Токио Samsung ќе лансира посебни содржини како и специјален смартфон за сите спортисти.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}