Redmi K20 официјално ќе пристигне на 28 мај

Објавено на 20.05.2019 во НовостиRedmi K20 официјално ќе пристигне на 28 мај

Новиот премиум смартфон на Xiaomi кој се очекува да има сличен сетап со цена и перформанси како Poco F2, според офијалниот канал на компанијата на Weibo ќе пристигне на 28 мај. Токму затоа сите досегашни шпекулации и протечени информации за Redmi K20 конечно ќе се остварат.

Според достапните детали Redmi K20 ќе биде доста атрактивен смартфон со 20 мегапикселна селфи камера на механизам на извлекување со што предниот дисплеј од 6,4 инчи ќе нема никакви физички пречки ниту засеци.

Новиот Redmi K20 ќе работи со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 855 процесор, заедно со издржлива батерија со капацитет од 4,000 mAh. Главната камера на Redmi K20 ќе има три сензори од кои примарниот 48 мегапиксели.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}