Redmi Note 7S официјално со 48 MP камера

Објавено на 20.05.2019 во НовостиRedmi Note 7S официјално со 48 MP камера

Redmi суб-брендот на Xiaomi официјално го претстави новиот смартфон од средната класа со квалитетни перформанси Redmi 7s.

Главен адут на Redmi 7s е главната камера со примарен сензор од 48 мегапиксели која е помогната до втор сензор за длабочина од 5 мегапиксели.

Redmi 7s исто така нуди 6,4 инчен дисплеј со FHD Plus резолуција, 13 мегапикселна селфи камера и батерија со брзо полнење со капацитет од 4000 mAh. Redmi 7s со 3 GB RAM ќе се продава по цена од 150 долари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}