Huawei P20 Lite (2019) се појави во Европа со сите детали

Објавено на 11.06.2019 во НовостиHuawei P20 Lite (2019) се појави во Европа со сите детали

Huawei P20 Lite (2019) моделот кој носи име од ланскиот модел и бројка од сегашната година може да збуни многу корисници, но тоа што не е збунувачка се неговите одлични спецификации кои со сите детали се појавија на европски сајт за продажба на смартфони.

Huawei P20 Lite (2019) се појави со  6.4 инчен FHD+ LCD дисплеј, осум-јадрен Kirin 710 процесор, со 4 GB RAM, 128 GB меморија, батерија со капацитет од 4000 mAh, одлична главна камера со дури четири сензори, 16 мегапикселна селфи камера, Android Pie EMUI 9 софтвер и цена од околу 270 евра.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}