Ново видео го најавува Huawei Nova 5

Објавено на 13.06.2019 во НовостиНово видео го најавува Huawei Nova 5

Huawei објави нов видео тизер за претстојниот солиден смартфон од средната класа наменет за помладите генерации Huawei Nova 5 кој наскоро ќе биде официјално претставен и пуштен во продажба и пуштен во продажба на крајот на овој месец.

Huawei Nova 5 ќе пристигне со 6.4 инчен AMOLED дисплеј со 2К HD+ резолуција, ќе има quad главна камера на задната страна со примарен сензор од 48 мегапиксели, потоа ќе работи со супер моќен осум-јадрен Kirin 980 процесор, 6 и 8 GB RAM, 64 и 128 GB основна вградена меморија и мега батерија со капацитет од 4200 mAh.

Here's the new trailer for the Huawei Nova 5 series. I'm sure you'll love it.#huawei #huaweinova5 #huaweinova5i #huaweinova5pro pic.twitter.com/JbtpvfH3ap

— Mukul Sharma (@stufflistings) June 13, 2019
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}