Motorola One Action ќе работи со одличен Samsung процесор

Објавено на 13.06.2019 во НовостиMotorola One Action ќе работи со одличен Samsung процесор

Motorola има уште еден квалитетен смартфон кој треба да го лансира наскоро, а неговиот пласман веќе е јасно дека се приближува се повеќе со оглед на тоа што се познати речиси сите технички спецификации.

Motorola One Action познато е дека ќе работи со Exynos 9609 10nm процесорот на Samsung кој има осум јадра и нуди одлични перформанси, а исто така ќе поседува три вида на комбинации на меморија со 3 GB RAM/32 GB ROM, 4 GB RAM/64 GB ROM и 4GB RAM/128 GB ROM. 

За Motorola One Action исто така веќе се знае дека ќе има 6.3 инчен FHD+ дисплеј со дупка за селфи камерата од 12,6 мегапиксели, на задната страна ќе има главна камера со два сензори, како и батерија со капацитет од 3,500 mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}