Британскиот Vodafone сака да понуди Huawei 5G смартфони

Објавено на 11.07.2019 во НовостиБританскиот Vodafone сака да понуди Huawei 5G смартфони

Челните луѓе на британски Vodafone изјавија дека се надеваат дека смартфоните на Huawei со 5G технологија ќе ги имаат во својата понуда за неколку месеци.

Извршниот директор на Vodafone, Ник Џефри, потврди дека планираат на своите корисници да им го понудат моделот Huawei Mate 20 X 5G. Vodafone инаку претходно ги повлече сите уреди на Huawei поради трговската војна меѓу Кина и САД, но сега покажуваат добра волја. Првиот човек на Vodafone вели дека ќе се придржуваат до законите и мерките од владата, но секако ќе ги стават уредите на Huawei 5G во својата понуда доколку е тоа возможно. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}