Nokia 5.2 ќе биде премиум смартфон со 48MP камера

Објавено на 12.07.2019 во НовостиNokia 5.2 ќе биде премиум смартфон со 48MP камера

Новиот модел на Nokia што ќе биде со неверојатна задна камера од 48MP, дизајниран со засек во форма на капка вода, всушност се типува дека ќе биде 5.2 верзија.

Како што веќе знаете HMD Global склучи договор со Zeiss за квалитетна оптика на камерите на Nokia. PureDisplay технологијата за поквалитетен екран е присутна овде, OZO технологијата за поквалитетен аудио звук, Snapdragon 660 процесор под хауба и батерија со 3500mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}