Погледнете го новиот бомбастичен трејлер за Mortal Kombat X

Објавено на 08.04.2015 во ИгриПогледнете го новиот бомбастичен трејлер за Mortal Kombat X

NetherRealm студиото се подгoтвува да ги импресионира гејмерите со најновото продолжение на најпополарната боречка игра на сите времиња Mortal Kombat X која повторно ќе не забавува со бруталните борби и фаталити.
 
 
Mortal Kombat X ќе биде пуштена на 14 април за новите гејмерски конзоли XBox One и PlayStation 4, а во наредните месеци ќе следат и верзии за постарите конзоли како и за PC. 
 
 
Во Mortal Kombat X ќе може да играте со легендарните ликови како Raiden, Sub Zero и Scorpion, а ќе видиме и многу нови моќни ликови. Покрај борбата еден на еден ќе може да играте и во multiplayer каде секојдневно ќе се организираат големи борбени настани.