Новости

Samsung Galaxy Z Flip 5 пристигнува со нови бои

Рос Јанг како ко-основач и извршен директор на Display Supply Chain Consultants (DSCC) има увид во многу информации и тоа точни. Така...


Непознат Galaxy уред со Exynos 2300 се појави на GeekBench

Exynos 2400 процесорот се очекува да биде моќен процесор, а Samsung наводно го планира за следната предводничка Galaxy S24 линија за...


Apple има совет за оние што се жалат од брзото трошење на батеријата на iPhone

После новата iOS 16.5 надградба, iPhone корисниците се жалат за брзото трошење на батеријата. Twitter корисникот со @Ismascarade прекар...


Xiaomi го пушта 13 Ultra надвор од границите на Кина, доаѓа во Европа

Xiaomi 13 Ultra пристигнува и на европскиот пазар, чија цената ќе биде за 100 евра повисока од Samsung Galaxy S23 Ultra. После успехот на...


Google не го постигна тоа што го сакаше, ги гаси YouTube Stories

Откако Snapchat постигна голем успех со Stories, сите платформи ги воведоа, но не успеаја сите со нив. Stories на Instagram се голем хит...


Ќе продолжи ли Nothing Phone (2) да ги зема корисниците на iPhone

Карл Пеј, основачот на Nothing Phone, објави дека Nothing Phone (2) пристигнува во текот на јулиi. За него се зборува дека ќе биде...


Сакате ли да добиете Samsung Galaxy S22 за само 123 денари!? - Внимавајте на ова!

Измамниците на интернет повторно ги напаѓаат наивните луѓе, што не разликуваат што е измама, а што вистина. Ние како технолошки портал...


iPhone 15 Pro Max ќе биде со надграден распоред на камерата

iPhone 15 Pro Max ќе биде со телефото камера во стилот на перископски сензор, со цел да го зголеми зумирањето од 3x на 5-6x. Apple ќе го...


ChatGPT е доведен под знак прашалник во Европската унија

ChatGPT станува под знак прашалник, дали ќе се користи во Европа. Доколку се прифати актуелниот предлог за Акт за вештачката...


ТикТок не заостанува со технологијата, тестира свој ЧетБот

Кинеската социјална мрежа ТикТок тестира свој ЧетБот, наречен „Тако“, кој што ќе може да се употребува како пребарувач и навигатор. Со...


Рендери со Samsung Galaxy Tab S9 Ultra во видео со 360 степени

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra , заедно со Galaxy Tab S9, и Galaxy Tab S9+, се очекува да бидат откриени на следниот Unpacked евент на...


iPhone 16 Pro Max ќе биде со поголем дисплеј во споредба со iPhone 14 Pro Max

Рос Јанг е ликстер на кого сите му веруваат, со оглед на тоа што е ко-основач на Display Supply Chain Consultants (DSCC). Тој тврди дека...


iPhone добива нови функции, ќе има евтин iPad, Apple Watch добива редизајн

Apple WWDC ќе се одржи за неколку дена, каде што Тим Кук би можел да го претстави VR/AR уредот, за кој што велат дека може дури да го...


Линијата на Samsung 2023 телевизори ги импресионира рецензентите со исклучителен квалитет на сликата

Samsung Electronics неодамна ја претстави новата линија на телевизори за 2023 година која може да се пофали со низа технолошки...


Европската комисија одобри државна помош за проектот со роботакси на Rimac

Поддршката ќе биде во облик на директна неповратна помош и ќе покрие 45% од сите прифатливи трошоци. Ако се покаже проектот како успешен...


Работа од соништата за TikTok-ери: Агенцијата плаќа 1000 долари од час за гледање видеа

Агенцијата за маркетинг на инфлуенсери Ubiquitous, почнала да плаќа за скролање на TikTok. Изгледа како работа од соништата за бројни...


PayPal овозможува родителска контрола преку Venmo профил за тинејџери

PayPal неодамна го најави лансирањето на новиот Venmo Teen Account, наменет за тинејџери од 13 до 17 години. Тинејџерите може да креираат...


Netflix сега и официјално го забранува споделувањето на лозинки

Долго време се најавуваше, сега тоа и го направија. Netflix откриваат дека нивните мерки против споделување на лозинки ќе влијае врз...


BinBin тротинетите во Скопје: Facebook корисник имал тешко искуство, наплатата не се прекинува

BinBin компанијата во Скопје неодамна лансираше услуга со изнајмување на електрични тротинети во град Скопје. Услугата подразбира...


iPhone 16 со камера со позајмен изглед од iPhone 12 !?

Објавен е твит од @URedditor (via 9to5Mac), дека Apple ќе го менува изгледот на двојната задната камера кај iPhone 16 и iPhone 16 Plus....


Samsung го остави Bing со ChatGPT настрана, го враќа Google како главен пребарувач

Samsung планираше да го замени пребарувачот на Google со Microsoft Bing на своите смартфони, но ништо од тоа. Ова само потврдува колку...