Новости

Samsung Galaxy A04s ќе биде следниот ценовно прифатлив модел

Samsung ќе го претстави новиот ценовно прифатлив смартфон за Европа - Galaxy A04s. Samsung вградил Exynos 850 процесор, масивен 6.5-инчен...


Xiaomi 13 и Redmi Note 12 би требало да излезат до крајот на 2022

Xiaomi 12S Ultra беше лансиран пред неколку недели, а според новиот пополнет EEC (Eurasian Economic Commission) документ, би требало да...


Rimac се пофали, распродадена цела серија од Bugatti W16 Mistral

Шефот на компанијата Bugati Rimac, Мате Римац, на Facebooka го објави новиот успех на својата компанија. Го претстави новиот модел на...


HUAWEI WATCH GT 3 Pro е најдобриот паметен часовник за 2022-2023 година според EISA

Huawei Consumer Business Group доби престижна награда од Здружението на експерти за слика и звук (EISA) за паметниот часовник HUAWEI...


Samsung Galaxy S23 Ultra доаѓа со најновиот процесор Snapdragon 8 Gen 2+

Има уште половина година додека Galaxy S23 Ultra да дебитира, а спецификациите веќе се објавуваат на интернет. Според @IceUniverse,...


Поевтините претплати на Netflix ќе поддржуваат специфична содржина

Пред неколку дена се појави вест дека поевтина претплата на Netflix ќе има на почетокот на следната година, со реклами. Плановите за...


Huawei Mate 50 ќе дозволи да се јавувате и да праќате текстови со „мртва“ батерија

Од Huawei се очекува да ја открие Mate 50 серијата годинава, кој не престана да го развива својот оперативен систем Harmony и продолжи да...


Рускиот регулатор ги казни TikTok, Telegram, Zoom, Discord и Pinterest

Руската регулаторна агенција за медиуми Roskomnadzor, објави дека ќе казни повеќе ИТ компании: TikTok, Telegram, Zoom, Discord и...


Видео ги демонстрира сите прототипови од Pixel 7 серијата

Google Pixel 7 и Pixel 7 Pro се очекуваат да бидат претставени во првата недела на октомври, можеби 6 октомври. Преднарачките започнуваат...


Официјално Samsung видео: Како да ги наместите додатоците од кутијата на Galaxy Z Fold 4

Samsung официјално започнува со испорачување на Galaxy Z Fold 4 и Galaxy Z Flip 4, од следниот петок. Телефонот започнува со цена од 1800...


Главната камера на Galaxy S23 Ultra ќе биде чудовиште со 200MP

Следниот Samsung Galaxy S23 Ultra ќе биде со сензор за главна камера од 200MP. Samsung е со сензор од 108MP со последните три генерации...


Vivo X Fold S планиран за глобално лансирање и надвор од Кина

Vivo го лансираше X Fold во април месец, со Snapdragon 8 Gen 1 процесор, LTPO екран од 120Hz, 12GB RAM меморија и 512GB внатрешна...


HBO Max ќе стане поевтин пред премиерата на House of the Dragon

Војната на претплатничките сервиси се заострува, а HBO Max ќе има ексклузивна евтина понуда. HBO Max и така нема многу скапа претплата, а...


„Тоа е импресивно“: Голема побарувачка за новите електрични возила на VW

Volkswagen започна со производство на ID. Buzz, електричната верзија на легендарниот Microbus, кој ќе започне да се испорачува во ноември...


Прототип на Tesla Bot пристигнува до крајот на 2022

Без оглед на тоа дали сте заговорник на роботиката и вештачката интелигенција или сметате дека технолошкиот напредок во таквата насока е...


Медиумите откриваат точна дата за откривање на iPhone 14

Apple годинава ја открива новата генерација на смартфони, така што и без официјални најави отприлика можеме да знаеме кога може да ги...


Бета верзијата на One UI 5 е официјално објавена

Samsung официјално ја пушти бета верзијата на One UI 5, што е првата модификација на Android 13. Софтверот е лимитиран само за корисници...


Samsung регистрирал сензор за камера од 450MP

Сензорот Samsung 200MP ISOCELL HP1 за камера се очекува да дебитира со идните модели на смартфони, додека компанијата регистрирала и...


Љубител на змии им ја враќа способноста на змиите за одење

„Прво ги изгубиле предните нозе. Потоа задните нозе. Сега, се што можам да направам е да им ги вратам“, вели популарниот ЈуТјубер, Ален...


Верувале или не, Snap собра веќе над милион претплатници

Доаѓа ли времето во кое што ќе почнеме да го плаќаме користењето на сите социјални мрежи? По примерот на Snapchat, изгледа дека...


Илон Маск ќе ја замени лошата навика (зјапање во телефонот) со вежбање

„Мислам дека имам лоша навика, веројатно како и многу други, а тоа е штом се разбудам наутро, го проверувам својот телефон. Тоа е грозна...