Новости

Google ќе оди во војна против Apple и Samsung со ниски цени

Последните модели на смартфони се со одлични процесори, големи екрани и камери, кои може да заменат и професионален DSLR апарат. Сите...


Samsung Galaxy A11 излегува со Infinity-O дисплеј и тројна камера

Samsung го претстави буџетскиот модел Galaxy A11 со TFT дисплеј од 6.4 инчи, предна камера од 8MP и тројна задната камера од...


Honor 30S излегува до крајот на март со 5G и ниска цена

Протекоа информации за новиот модел Honor 30S, кој ќе биде дефинитивно моќен смартфон со 5G поддршка за брз интернет. До крајот на овој...


WhatsApp наскоро со самоуништувачки пораки

WhatsApp наскоро ќе воведе пораки кои по одредено време самите ќе се бришат и на тој начин нема да остават никаков траг од воспоставената...


Дезинфицирајте го смартфонот на секои 90 минути како превенција од COVID-19

Поради пандемијата од коронавирусот, лекарите препорачуваат за смартфоните да се дезинфицираат со алкохол на секои 90 минути....


A1 ги пушта сите дополнителни канали со 10 GB мобилен интернет

Соочени со предизвикот кој е пред сите нас поради состојбата со COVID–19, А1 Македонија во знак на поддршка на сите свои корисници, со...


TAG Heuer открива уште еден моќен Wear OS смартчасовник без LTE

TAG Heuer е првиот бренд што лансираше смартчасовник со платформата на Google под името Android Wearза цена од 1,200 долари пред неколку...


Volkswagen ќе се бори да нема сообраќајни несреќи во иднина

Volkswagen верува дека е возможно еден ден да седнеме во автомобилот и дека нема да имаме сообраќајни несреќи. Мајкл Џост, главниот човек...


Седете дома и посетете ги најдобрите музеи во светот

Google, заедно со најдобрите музеи во светот се потруди на сите корисници додека се затворени дома со препораки да не излегуваат надвор и...


Samsung Galaxy OneUI 2.1 доаѓа и кај постарите модели

Samsung Mobile планира да направи поголема софтверска надградба со новата верзија на корисничкиот интерфејс OneUI 2.1 и за постарите...


Apple се враќа во нормала, ги отвара сите продавници во Кина

Поради пандемијата, Apple мораше да се прилагоди на ситуацијата и да ги затвори сите свои продавници во Кина. Кинеската влада презема...


Бил Гејтс заминува од управниот одбор на Microsoft за да се занимава со филантропија

Microsoft во петокот објави дека неговиот ко-основач Бил Гејтс заминува од управниот одбор со цел да се посвети на хуманитарната работа....


Познати ли се европските цени на Huawei P40?

Според најновите информации смартфоните од премиум серијата Huawei P40 ќе бидат најскапите досега со неколку новитети во хардверот.


Биткоинот не е отпорен на коронавирусот, падна и неговата вредност

Биткоинот падна со вредноста поради епидемијата со коронавирусот, а вложувачите се во голема економска неизвесност. Најголемата...


Nubia Red Magic 5G е најмоќниот гејминг смартфон

Nubia го лансираше долгоочекуваниот гејминг смартфон Red Magic 5G кој досега е најмоќен во оваа категорија со импресивен хардвер.


Google Pixel ќе снима со 4K HD 60 fps

Во новата верзија на апликацијата Google Camera откриено е дека по подолго време ќе има поддршка за снимање во 4K HD резолуција при 60 fps.


Демант од А1 Македонија поврзан со настанот „Get in the ring Skopje 2020“

Би сакале да ве известиме дека А1 Македонија активно ги следи сите случувања поврзани со COVID – 19 вирусот во земјата и во регионот и...


Huawei P40 lite излезе со 6GB RAM и 128GB ROM

Huawei го претстави новиот Huawei P40 lite, кој пристигнува со IPS дисплеј со големина од 6,4-инчи и резолуција од 2.310х1.180 пиксели....


Pornhub пушта бесплатни порно филмови за Италијанците во карантин

Цела Италија е во карантин поради епидемијата од коронавирусот. За да ги расположи и да го олесни домашниот престој, од Pornhub се...


САД ја продолжи дозволата за соработка со Huawei до 15 мај

Huawei е се уште на црната листа на американската администрација, но покрај сите вести за коронавирусот, речиси и не беше забележано дека...


Nokia XpressMusic ќе биде новиот обичен телефон на HMD

HMD Global веќе е откриено дека ќе лансира уште еден обичен Nokia мобилен телефон кој ќе има ретро елементи. Станува збор за Nokia...

 
Најнови телефони