Новости

Huawei бара од Google да ги пренесе апликациите во Huawei AppGallery

Huawei ги лансираше новите модели од P40 серијата, само што сега се со новата онлајн продавница за апликации AppGallery, која нема толку...


A1 Македонија ќе ги доставува месечните сметки електронски до корисниците

Согласно Уредбата донесена од Владата, како мерка за превенција од COVID -19 објавена во Службен весник бр.80/2020, се овозможува...


iPhone 9 доаѓа како '2020 iPhone SE' во црвено, бело и црно

Лансирањето на iPhone 9 конечно ќе биде реализиран наскоро, но според 9ToMac новиот уред ќе се вика ‘2020 iPhone SE’. Би требало да го...


Samsung Galaxy A10s моделите добиваат Android 10 и One UI 2.0

Android 10 надградба е пуштена за Samsung Galaxy A10s, која се очекува да излезе во јуни 2020 година. Една од најважните алатки што...


Google со контранапад на TikTok со YouTube Shorts

Кинеската социјална мрежа TikTok стана ултра популарна со кратките видеа, која ја има во официјалните продавниц ина Apple и Google....


Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei...


Онлајн надополнување на кредитот и неограничено сурфање на омилените социјални мрежи со А1 Go Social

A1 Македонија оди чекор повеќе во понудата за припејд корисниците на мобилната телефонија, кои сега, додека се дома, можат да ја...


Samsung ќе додаде нови бои кај Galaxy S20 Ultra 5G

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G е еден од најспаките смартфони на пазарот, кој доаѓа во космички сива и космичка црна боја. Samsung наскоро...


POCO F2 се појави како сертифициран модел со кодно име

Новиот модел на Xiaomi што уште не е објавен официјално, има кодна ознака M2004J11G, кој е сертифициран од руската агенција EEC. Немаме...


Xiaomi е оптимист: Продажбата во Кина ќе се врати во нормала

Во јануари и февруари мислевме дека коронавирусот е „кинески проблем“, што ќе влијае глобално врз намалена достапност на смартфони и...


Huawei P40 Pro е новиот крал за камерите според DxOMark

Главните напори на Huawei во најдобриот смартфон кој годинава го претстави беа вложени во подобрување на камерата, како и на новиот Kirin...


Да ги отфрлиме старите навики и да се префрлиме од канцеларија во дневната соба

Работа од дома или како повеќе не ни се потребни старите навики за од канцеларија да се “префрлиме” во аголот од дневната соба


LG V60 ThinQ 5G: Официјално видео

LG V60 ThinQ 5G беше претставен на крајот на месец февруари, за кого доставата почна од 7 април, со LG Dual Screen. LG V60 ThinQ 5G е...


LG G9 ThinQ веројатно нема да го здогледа светлото на денот

Корејските медиуми зборуваат дека G серијата веројатно ќе биде прекината. Нема да има LG G9 ThinQ, нема да има LG G10 и LG G9X ThinQ. Се...


Apple за 2020 спрема нов iPad, Apple Watch, iMac и iPhone

Apple овој месец привремено ги напушти канцелариите и ја продолжи работата од дома. Во работата нема застој, па така оваа година би...


Huawei ја заврши 2019 со плус, се спрема за нови предизвици

Huawei објави годишен извештај за 2019. година, со што потврди солидни резултати. Вкупните приходи од продажбата во 2019. година...


Samsung целосно го напушти производството на LCD екрани

До крајот на годината Samsung повеќе нема да произведува LCD панели за смартфони и телевизори во двете главни фабрики во Јужна Кореја и...


Коронавирусот ги направи алатките за видео повици уште повеќе популарни

Бројот на луѓе што ја користат апликацијата Skype за видео повици се зголеми за 70% во последниот месец и достигна 40 милиони, затоа што...


Xiaomi Mi 10 Lite има ниска цена и 5G технологија

Ова е најевтин смартфон со 5G мрежа, Xiaomi Мi 10 Lite 5G чини неверојатни 350 евра. Xiaomi Mi 10 Lite поседува 6,75-инчен AMOLED дисплеј...


Samsung ги лансира AKG N400 - подобра алтернатива од Galaxy Buds+

Samsung открива подобра алтернатива за Galaxy Buds+, кои ќе бидат значително подобри, а ќе бидат и со повисока цена. Новите AKG N400...


WHO и Viber заедно во борба против дезинформации за COVID-19

Светската здравствена организација (WHO) и Rakuten Viber најавија ново партнерство за заедничка борба против дезинформациите што кружат...

 
Најнови телефони