Новости

46% од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат

Во декември 2017 година, Моторола спроведе истражување на територијата на четири континенти во едни од највлијателните точки на...


Први детали за моќниот HTC U12 Plus

Откако се појавија првите информации за HTC U12 заедно со рендер слика, сега протекоа и први информации за Plus моделот, кој исто така ќе...


Samsung Pay има мали проблеми со Galaxy S9

Неколку корисници на новиот смартфон Galaxy S9 пријавија дека имаат мали проблеми со системот за мобилни плаќања Samsung Pay во...


Кои смартфони на Sony добија Android 8.0 Oreo?

Sony Mobile започна нова етапа на достава на последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo наменета за XA серијата...


Лансиран подобрен Xiaomi Redmi Note 5 со AI

Xiaomi лансираше подобрена верзија на Xiaomi Redmi Note 5 која сега има поддршка за вештачка интелигенција, особено во делот на камерата...


Google Lens достапни и за iPhone

Google Lens функциите за пребарување на објекти преку самата камера на смартфонот како и добивање на многу контекстуални информации сега...


Sony Xperia XZ2 Pro сепак, не е целосно откажам?

Sony најверојатно не се откажал целосно од нов смартфон кој ќе ги има карактеристиките на Sony Xperia XZ2 Pro кој кратко пред одржувањето...


Што се нуди Samsung Galaxy S9 Ultimate пакетот?

Samsung Mobile по официјалниот старт на продажбата на најновите премиум смартфон Samsung Galaxy S9 на својата веб страница го постави...


Дали сте заборавиле дека сте логирани некаде на Facebook?

Доколку користите различни компјутери дома и на работа, или пак некогаш сте заборавиле дека сте се логирале од уред на ваш пријател или...


Електричната иднина е во рацете на Volkswagen

Елон Маск ќе има се пожестока конкуренција од страна на традиционалните автомобилски брендови кои сакаат да се придружат на електричната...


General Motors планира Airbnb за автомобили

Американскиот гигант General Motors планира наскоро да лансира пилот апликација која популано ја нарекуваат AirBnb за автомобили. Описот...


Xiaomi Blackshark ќе биде моќен гејмерски смартфон

Xiaomi постои голема можност наскоро да се испроба во специфичната категорија на гејминг смартфони со моделот кој сега е откриен под...


Subway Surfers изненадувачки е првата мобилна игра до милијарда

Subway Surfers можеби звучи изненадувачки, но е првата мобилна игра која стигнала до 1 милијарда преземања од Google Play за смартфон...


Каква клучна промена носи Android Auto системот?

Google донесе одлука да им овозможи на корисниците на автомобилскиот систем Android Auto да го користат поврзаниот смартфон со...


Дизни емоџите лансирани за Samsung Galaxy S9

Препознатливите ликови од Дизни империјата како Мики и Мини Маус доаѓаат во форма на анимирани емоџи со 3Д форма за камерата на Samsung...


LG G7 нема да користи OLED дисплеј

LG Mobile најверојатно за да ги намали трошоците на производство својот следен премиум  смартфон LG G7 ќе го опреми само со LCD дисплеј,...


Сомневање дека iPhone 8 има компоненти без сертификат

Кинескиот медиум Commercial Times тврди дека еден од производителите за делови на iPhone е фатен со „неавторизирани ...


„Вештачката интелигенција е поопасна од нуклеарна бомба“, предупредува Илон Маск

Илон Маск е фокусиран на електромобилите и во иднина испраќање луѓе на Марс. Често зборува и за ограничувањето....


Android воведува HEIF технологија за намалување на сликите

Најновата Android верзија двојно ќе ја намалува „тежината“ на фотографиите во споредба со обичниот JPEG формат...


Фитнес нараквиците ќе бидат нашата иднина за предвидување на болести

Фитнес нараквиците и други носечки уреди што ја следат физичката активност на носителот, научниците тврдат дека би ...


Дали ова е новиот iPhone SE2?

Apple подолго време е тивок кога е во прашање лансирање на нов смартфон со екран од 4 инчи и постојано ги сопира шпекулациите дека се...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus