Новости

Ferrari со Richard Mille го презентираа најтенкиот часовник во светот

Ferrari заедно со Richard Mille, го објавија најтенкиот часовник на светот, кој има дебелина од само 1,75мм. Ако сакате да замислите...


HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Најелегантните паметни часовници на Huawei за дамите и господата

Huawei Consumer Business Group ја најави премиерата на македонскиот пазар на најновата верзија на популарната серија HUAWEI WATCH GT -...


Apple WatchOS 9 става акцент на здравјето

Apple Watch добива нова верзија на оперативен систем - WhatchOS 9. WhatchOS 9 пристигнува со нов изглед на екранот и додатоци за следење...


Google Pixel Watch доаѓа со ECG технологија и ќе мери кислород во крвта

Долгоочекуваниот Google Pixel Watch беше официјално презентиран за време на Google I/O настанот за девелопери, за кого протекоа уште...


Google Pixel Watch: Дизајн, клучни карактеристики и софтвер

Google I/O 2022 девелоперската конференција откри повеќе детали за новиот Pixel Watch што излегува во септември. Веќе ги имаме и сликите...


Google го претстави новиот Pixel 6а, има најава и за првиот смарт часовник

На вчерашната конференција, Google објави дека работи на свој смарт часовник, кој излегува есента, заедно со телефоните Pixel 7 и Pixel 7...


Apple Watch 8 се усовршува за прецизно мерење на температура

Смарт часовниците во денешно време можат да следат многу параметри за нашата здравствена состојба, а со секоја нова генерација на...


Следната година ќе бидат презентирани дури три верзии на Apple Watch

Apple го спрема наследникот на Watch 7, кој ќе донесе стандардни хардверски подобрувања и нови опции: термометар, мерач на шеќер во крвта...


Pixel Watch ќе пристигне пролетта 2022, без рамки и со Fitbit елементи

Google конечно ќе го лансира својот смартачасовник, најверојатно на пролет, следната година. Најверојатно ќе се нарекува Google Pixel...


Moto Watch 100 е неверојатно евтин смартчасовник со долготрајна батерија

Moto Watch 100 се спрема многу интензивно за првото тримесечје на 2022 година. Моментално е достапен само за преднарачки во САД во...


Дизајнот на Apple Watch 7 ќе биде усогласен со најновите iPhone и iPad модели

Apple Watch 7 серијата ќе биде со нов дизајн, со рамен екран и рамни агли. Гигантот од Купертино наводно ќе лансира нови ременчиња и...


Samsung лансираше нова линија на ремени за Galaxy Watch 4 со моден дизајнер

Samsung објави нов склучен договор со модниот дизајнер Сами Миро за лансирањето на лимитирана верзија на Galaxy Watch 4 со еколошки...


Samsung Galaxy Watch 4 и Watch 4 Classic со нов процесор за Wear OS 3.0

Galaxy Watch 4 и Watch 4 Classic се веднаш овде „зад аголот“ и откривме многу за нив досега, особено за нивниот дизајн, кој најверојатно...


Полицијата преку Apple Watch пронајде киднапирана жена во Тексас

Носечките уреди може да го подобрат здравјето на своите сопственици, а во некои случаи може и да спасат живот. Некоја жена била...


Смартчасовниците помагаат во рано откривање на зараза со коронавирус

Во текот на минатите години веќе се објавени некои истражувања што покажуваат голем потенцијал на носечките уреди во раното откривање на...


Apple спрема и ценовно прифатлив смартчасовник

Повеќето мобилни компании во вториот квартал бележеа минуси, но Apple реализираше раст од продажбата на своите телефони, најмногу на...


Samsung Galaxy Watch 3 и Galaxy Buds Live ќе го претекнат Note 20

Аналитичарите се повеќе зборуваат дека ќе има четири нови модели: две варијанти на Samsung Galaxy Note 20, втората генерација на Galaxy...


Xiaomi Mi Band 5 ќе биде претставен на 11 јуни

Претстојниот Xiaomi Mi Band 5 е популарен фитнес тракер, кој се очекува да биде откриен на 11 јуни, според тоа што беше објавен...


Детектирањето на COVID-19 ќе биде предност кај Apple Watch 6

Доктор Ричард Левитан открил дека пациентите со отежнато дишење не се хоспитализираат се додека не ги зафати пневмонијата. Зтоа тој сфаќа...


Отфрлени верзии од прототипови на Apple Watch од 2015

Секој производител експериментира пред да пушти производ во продажба, барем Apple е таков. Прво направил неколку прототипови на Apple...


TAG Heuer открива уште еден моќен Wear OS смартчасовник без LTE

TAG Heuer е првиот бренд што лансираше смартчасовник со платформата на Google под името Android Wearза цена од 1,200 долари пред неколку...