Новости

Google Pixel Watch 2 добива нов процесор со подобри перформанси и подобра батерија

Google ќе ги открие Pixel 8 и Pixel 8 Pro во следниот октомври. Тогаш ќе биде претставен и Pixel Watch 2. Новиот процесор на...


Samsung Galaxy Watch 6 ќе мери температура на храна и кожа

Новиот Samsung Galaxy Watch 6 смартчасовник е со нов софтвер Wear OS, кој пристигнува со WhatsApp апликација, новата Samsung Wallet...


MicroLED Apple Watch Ultra е планиран за Q1 2026

Apple планира да лансира наследник на Apple Watch Ultra на крајот на оваа година според Марк Гурман од Bloomberg. Watch Ultra. Главната...


Кодните имиња на Galaxy Watch 6 се објавени неофицијално

Galaxy Watch 6 серијата е закажана за официјално откривање на крајот на овој месец. Сега имаме информација за кодните имиња на...


Samsung Galaxy Watch 6 и Watch 6 Classic: Објавени промотивните слики со очекувани цени и бои

Samsung ќе ги претстави Samsung Galaxy Watch 6 и Galaxy Watch 6 Classic на следниот Unpacked настан, од кои вториот е повеќе премиум...


29-годишна жена останала жива благодарение на Apple Watch

Apple Watch е кадарен да спасува животи. Ова не е прв таков случај. Кими Воткинс од Синсинати има 29 години и спиела кога нејзиниот Apple...


Објавени промотивни слики од уреди резервирани за Samsung Unpacked

Следниот месец на Samsung Unpacked се очекуваат: Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 6 Classic, Galaxy Buds 3,...


Новиот Samsung Galaxy Watch може буквално да ви го спаси животот

Смартчасовниците веќе стануваат се повеќе популарни и постои причина за тоа. Ви овозможуваат да бидете поврзани цело време, без да мора...


Huawei Mate X3 пристигна со повеќе иновации и Huawei Watch 4 со долга батерија

Новиот преклопен смартфон Huawei Mate X3 поставува повисоки стандарди со својот лесен и тенок дизајн и издржливи винтови. Huawei тврди...


Casio го претстави новиот G-Shock хибриден смарт часовник - DWH5600

Casio е еден од многуте производители на часовници, кој веќе одредено време се занимава и со новата технологија на смарт часовници....


Apple патентира камера вградена во Apple Watch за Face ID

Apple сака да вгради камера во Apple Watch. Ова е навистина интересна идеја, а се очекува да стане вистина затоа што Apple поднел барање...


Samsung Galaxy Watch 6 семејството со добри спецификации на батеријата

Samsung ќе лансира Galaxy Watch 6 и Watch 6 Classic смартчасовници годинава, за кои веќе имаме и детали за батеријата. Има малко...


Xiaomi ќе лансира смартчасовник со WearOS оперативен систем

Xiaomi го објави новиот смартчасовник неделава на MWC (Mobile World Congress) - Watch S1 Pro. S1 Pro функционира со MIUI Watch оперативен...


Samsung спрема надградба на батеријата кај Galaxy Watch 6

Samsung наводно планира да ги лансира Galaxy Watch 6 и Watch 6 Pro на крајот на следното лето, со неколку надградби во однос на нивните...


MWC 2023: Huawei Watch GT Cyber доаѓа со сличен дизајн на G-Shock

Huawei со новиот Watch GT Cyber смартчасовник направил навистина нешто екстравагантно. Новиот часовник може да се вади од рамката без...


Apple Watch 7 спаси уште еден живот благодарение на своите сензори

Кога некој ќе купи еден од најдобрите смартчасовници во светот, се мисли на големината на екранот, опциите за конекција, софтверската...


Apple Watch ќе направи пресврт, во иднина ќе мери гликоза во крвта

Apple почна да развива уреди и технологија за мерење на гликоза во крвта и без потреба од боцкање, уште во времето на Стив Џобс. Пред 13...


Samsung патент за смартчасовник што ниеден друг бренд го немал досега

Смартчасовниците стануваат се повеќе популарни и ги заменуваат класичните часовници. Секоја година смартчасовниците добиваат нови опции,...


Apple патентирал нов систем за камерата на Apple Watch

Американската канцеларија за патенти „U.S. Patent and Trademark Office (USPTO)“, патентирала нов механизам "Watch Having A Release...


Huawei Watch Buds е официјално 2-во-1 смартчасовник со слушалки под хауба

Huawei го лансираше и официјално уредот 2-во-1, каде што Bluetooth слушалките се сместени под смартчасовникот. Кога се сместени во...


Fitbit развива носечки уред наменет за деца

Медиумите откриле некои детали за нов уред што ја работи екипата во Fitbit. Станува збор за носечки уред за деца што ќе имаат опции што...