Новости

Серијата Samsung Galaxy Z ја надмина годишната продажба на серијата Galaxy Note во Европа

Samsung Electronics објави дека првите бројки за продажба на Galaxy Z Flip5 и Galaxy Z Fold5 покажуваат дека продажбата од претходните...


Huawei ќе претстави во иднина асиметричен преклопен смартфон

Преклопните смартфони стануваат се повеќе популарни. Huawei во моментот е во фаза на развој на нешто поинакво, односно преклопен смартфон...


Samsung Galaxy Z Flip5, Fold5, сериите Galaxy Watch6 и Galaxy Tab S9 отсега достапни и во Македонија

Samsung Galaxy Z Flip5, Galaxy Z Fold5, сериите Galaxy Watch6 и Galaxy Tab S9 отсега достапни и во Македонија


Флексибилните телефони се повеќе се бараат, Samsung е доказ за тоа

Претседателот на одделот за мобилни уреди во Samsung, Т.М. Роу, неодамна коментираше дека целта на Samsung е флексибилните смартфони да...


Oppo Find N3 ќе биде најбрзо-полнечкиот преклопен смартфон досега

Преклопните смартфони се повеќе земаат замав на пазарот, а Oppo се очекува да го лансира новиот модел Find N3, при крајот на оваа година....


Samsung Galaxy Z Fold 5: Официјално објавен со слот за S Pen и Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy

Samsung Galaxy Z Fold 5 конечно е официјално откриен во Сеул, како дел од големиот Galaxy Unpacked евент. Galaxy Z Fold 5 се одликува со...


Ќе го гледаме ли Samsung Unpacked утре во живо?

Samsung конечно ги објавува официјално новите преклопни смартфони на Unpacked настанот утре, во 13:00 часот. Доколку сакате да го следите...


OnePlus Open ќе се вика преклопниот телефон резервиран за 29 август!?

Макс Џамбор е доверлив дојавувач, кој тврди дека OnePlus веќе има официјална дата за објава на новиот преклопен смартфон - 29 август....


Објавен рендер со Galaxy Z Flip 5

Samsung ќе го одржи својот следен Unpacked евент на 26 јули, кога ќе ги претстави новите модели на Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 6...


Samsung Galaxy Z Fold 5 и Flip 5 започнаа со преднарачки

Galaxy Z Fold 5 и Galaxy Z Flip 5 ќе бидат откриени за време на Samsung Unpacked настанот на 26 јули, но нивните резервации за...


Samsung официјално го објави Unpacked настанот со Galaxy Fold 5

Samsung официјално потврдува дека неговиот следен Unpacked настан ќе се одржу во Јужна Кореја на 26 јули. Имињата на новите производи не...


Цената на Samsung Galaxy Z Flip 5 се прогнозира за годинава

Официјалното објавување на Samsung Galaxy Z Flip 5 е тука некаде, односно за еден месец. Моќноста на новиот преклопен телефон е...


Samsung Galaxy Z Fold 5: Подобра софтверска регулација на батеријата

Samsung веќе го потврди следниот Unpacked настан во јули за Galaxy Z Flip 5 и Galaxy Z Fold 5. Очекуваме од Galaxy Z Fold 5 да биде со...


Samsung Galaxy Z Flip 5: Батерија и полнење

Samsung Galaxy Flip телефоните се едни од најдобрите преклопни телефони на пазарот со одличен дизајн, добри перформанси и одлични камери....


Xiaomi наводно развива конкуренција за Galaxy Z Flip

Xiaomi ги открива своите планови за преклопен телефон во форма на школка, кој би бил наменет за конкуренција на Samsung Galaxy Flip Z...


Galaxy Z Flip 5: Спецификации со одредени новитети

Samsung туку што го најави Unpacked настанот во Сеул за следниот месец. Тогаш ќе пристигне преклопниот Galaxy Z Flip 5, за кого се...


Samsung потврдува нов Unpacked настан, не открива дали е за Z Fold 5 и Z Flip 5

SAMSUNG Galaxy Z Flip 5 И Z Fold 5 во претходните години секогаш беа лансирани на почетокот во август. Зборуваме за Z Flip 4, Z Fold 4, Z...


Galaxy Z Fold 5 и Flip 5: Први преклопни смартфони на Samsung со отпорност на прашина

Преклопната телефонија се подобрува со текот на времето и тоа се очекуваше. Galaxy Z Fold 4 и Flip 4 се сертифицирани со IPX8, што значи...


Motorola Razr 40: Motorola го претстави својот прв буџетски преклопен смартфон

Motorola не се прослави со новите Motorola Razr преклопни смартфони во текот на последниве години, но веруваме дека ќе постигне успех со...


Видео: Huawei Mate X3 може да преживее екстремни падови

Сигурно не би помислиле дека Huawei Mate X3 би бил со цврст дизајн и може да издржи пад од маса. Се разбира, првото нешто што би можеле...


Motorola Razr 40 Ultra доаѓа со 6.9-инчен p-OLED дисплеј

Motorola ќе претстави два нови Razr модели на 1 јуни со премиум моделот Motorola Razr+ (Razr 40 Ultra надвор од САД). Твитот од Abhishek...