Новости

Лансирани се Snappables AR игрите за Snapchat

Snapchat претстави ревидиран интерфејс UI, кој ги има сторијата од пријателите и фамилијата на корисникот,...


Super Mario помага во спречување на деменција

Деменцијата, или сенилност, како што некои ја нарекуваат, е постепено влошување на интелектуалните способности на човекот. ..


Сте ја пробале ли Age of Empires на Android?

Age of Empires: Castle Siege е класична компјутерска игра со стратегија, со која ќе градите и проширувате империи, ќе учествувате во...


Nintendo лансираше нова детска игра за смартфон

Nintendo продолжува со силно темпо да лансира нови игри за смартфон како платформа на која сака да обезбеди што е можно поголемо...


Видео: Sonic Forces: Speed Battles - Нова заразна игра за смартфон

Најпознатото еже на планетата Sonic сега со молневита брзина ќе трча и по екраните на мобилните телефони со Android и iOs оперативен...


NBA 2K18 пристигна за iPhone најреална досега

Кошаркарската симулација NBA 2K18 е лансирана за iPhone и iPad со неверојатно реална графика која е убедливо најдобра досега со одличен...


Стратешката игра Titanfall: Assault доаѓа за смартфон

Titanfall: Assault ќе биде нова стратешка верзија на веќе етаблирана акциона гејмерска франшиза која пристигнува за смартфон за неколку...


The Elder Scrolls: Legends сега достапна бесплатно за смартфон

Bethesda студиото за игри за лансираше мобилната верзија на The Elder Scrolls: Legends наменета за смартфони откако претходно во март...


Откриена е тајна игра во новиот Android O

Google ја објави конечната бета верзија на Android O, а со неа и тајната бизарна игричка Octopus...


Telltale ќе лансира три продолженија на стриповските игри

Telltale студиото кое креира многу уникатни игри во кои главен фокус е сценариото, а не акцијата, потврди дека ќе лансира три...


The Walking Dead: March to War за зомби летна стратегија

Disruptor Beam го објави првиот трејлер за претстојната мобилна игра The Walking Dead: March to War која ќе се базира повеќе на...


The Elder Scrolls: Legends наскоро бесплатно за Android

Bethesda објави дека играта The Elder Scrolls: Legends во текот на овој месец ќе биде лансирана за Android платформата. Станува збор за...


SEGA лансира мега колекција на ретро игри бесплатно за смартфон

Легендарната јапонска гејминг компанија реши да лансира колекција со речиси сите игри кои во минатото беа достапни за конзолите на SEGA...


Гејмерка заработува милиони од својот дом

Челзи Сенди (25) од Австралија е позната како xMinks на игрите. Атрактивната девојка станала мега-популарна благодарение на...


Светскиот пазар на мобилни игри ќе вреди 58 милијарди долари

Сите чувствуваме дека се повеќе се играат игри на мобилните телефони и тоа го имало отсекогаш, а сега уште повеќе. Новите игри, новите...


Играњето на игри на мобилен победува страв, болка и траума

Ако се чувствувате нервозни, под стрес или трпите хронична болка, може да побарате помош кај лекар или едноставно да одиграте едноставна...


22 Seconds е динамична и заразна игра

Играта за смартфони и таблети 22 Seconds е бесплатна и би можела да стане хит меѓу милиони луѓе на планетата. Станува збор за игра што...


Rovio ја најави Battle Bay, ќе го стигне ли успехот на Angry Birds?

Финското хит студио за мобилни игри Rovio ја најави новата Battle Bay забавна стратегија која ќе има сосема оригинално сценарио и нема да...


Видео трејлер: Call of Duty се враќа на битките од Втората светска војна

Студијата Activision и Sledgehammer го прикажаа првиот трејлер за новата видео игра Call of Duty: WW2 која на гејмерите ќе им овозможи...


Дете си играло на iPad и потрошило 6.000 фунти

Без разлика на тоа што повеќето игри се бесплатни, сепак може да се трошат пари во игрите. Затоа внимавајте што прават децата на вашиот...


Power Rangers: Legacy Wars излезе за Android и iOS

Суперхероите од Power Rangers играта добија мобилна верзија за Android и iOS. Power Rangers: Legacy Wars е бесплатна, која има неколку...

 
Најнови телефони
 
  • iPad 9.7 (2017)
  • Gear S
  • Gear S2 3G
  • Gear S2 classic 3G
  • Galaxy Tab S2 9.7
  • Galaxy Tab S2 8.0
  • Galaxy Tab 4 10.1 (2015)
  • Galaxy Tab E 9.6
  • Galaxy Tab 3 V
  • Galaxy Tab A 9.7 & S Pen