Новости

Honor претстави два прифатливи Android-телефони

Honor ги претстави новите модели Honor Play 7T и Play 7T Pro. Двата се опремени со MediaTek Dimensity 6020 процесор, 50MP сензор за...


OnePlus ги откри дизајнот и спецификациите на Nord CE 3 Lite

Nord CE 3 Lite е новиот буџетски смартфон на OnePlus, наследник на минатогодишниот Nord CE 2 Lite. Се работи за ценовно прифатлив...


Протечени рендери со Google Pixel 8

Google Pixel 8 се очекува да биде со 6.2-инчен и 5.8-инчен екран, кој што може да не звучи толку компактно како што се зборува од страна...


Samsung планира да лансира AR Galaxy Glasses, има нов патент

Samsung нема официјална најава, но изгледа дека планира да лансира исто така свои AR очила. Samsung поднел претходно патент за "Galaxy...


Првиот Android телефон со „Dynamic Island“ сега има „мини капсула“

„Мини капсулата“ на Realme е копија од Dynamic Island на Apple, кој што служи за мултитаскинг за нотификации. Извршниот директор на...


NOKIA го претстави новото лого, со нова стратегија и прилагодливи бои

NOKIA го смени логото за прв пат после 60 години. HMD Global со логото ја претстави и новата стратегија на компанијата пред да почне MWC...


Realme со опција како Apple, доаѓа со следниот Pro модел

Apple ја претстави Dynamic Island опцијата со последниот iPhone, која на одличен начин ги комбинира хардверот и софтверот, така што...


ROG Phone 6 и 6 Pro добиваат надградба со Android 13

Asus објави во ноември дека сите ROG Phone и Zenfone уреди добиваат Android 13 надградба во следните месеци: Zenfone 9, Zenfone 8 Series,...


Qualcomm би можел да го открие Snapdragon 8 Gen 3 порано, кој доаѓа со Galaxy S24

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 процесорот е моментално најдобар на пазарот. Следниот најмоќен чипсет ќе биде Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3....


Една од причините зошто Samsung Galaxy S23 има подобра батерија

Samsung Galaxy S23 серијата е значително подобрена серија, главно кај дисплејот и батеријата, меѓу другото. Од Samsung Display тврдат...


Што да очекуваме од новиот ѕвер OnePlus 11, денеска официјално излегува

OnePlus 11 е еден од првите смартфони што излегуваат во 2023 година, после Galaxy S23 серијата. Уредот е веќе лансиран во Кина со...


Што очекуваме од камерата на Samsung Galaxy S23

Претходната година со Galaxy S22 Ultra, Samsung го подобри фотографирањето на места со слаба осветленост. Со S23 серијата, Samsung...


Galaxy S23, Galaxy S23+ постери се објавени, со акцент на фотографијата

Имаме уште два дена до 1 февруари за Samsung Unpacked евенетот. Постерите на Samsung за Galaxy S23 преднарачки се веќе објавени....


Google ќе ви помага онлајн да купите автомобил преку Google Search

Ако сакате да купите автомобил онлајн, многу е ризично, а дилерите на автомобили не се поштени. Дали сето тоа вреди да ги потрошите...


Google овозможува биометриски табови за Chrome на Android

Googleov Chrome е најпопуларен прелистувач на веб во светот. Сите го користат и за персонални компјутери, и за телефони. Кај овој...


Индија го претстави конкурентот на Google, кој држи монопол на пазарот

Во некои држави Google е монопол и го држи речиси целиот пазар на смартфони, на пример во Индија зазема 97% од пазарот. Повеќе од 600...


Samsung Galaxy S23: Протекоа цените за европски пазар

Лансирањето на Samsung Galaxy S23 е само за една недела, за кого веќе речиси сите спецификации се познати неофицијално. Според новиот...


Samsung Galaxy S23 серијата објавена со постери за преднарачка

Иван Блес ги објави првите промотивни постери на Twitter за преднарачка на Samsung Galaxy S23. Новиот предводник ќе биде презентиран од...


Night Mode примероци од камерата на Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S Ultra моделите се најинтересни со нивниот систем во камерата и нивната способност. Следниот Galaxy S23 Ultra ќе има...


Ова е моментот на ранливост на Google, вклучен е алармот

Четботот на Google, ChatGPT, ги промени приоритетите на компанијата. ChatGPT не функционира како пребарувачот да прикажува линкови, туку...


Galaxy S23 Ultra ќе биде со две задни телефото камери од 3x и 10x оптички зум

Со примарниот сензор на Galaxy S23 Ultra од 200MP, очекуваме и еден пар на телефото камери од 10MP. Едната телефото камера ќе биде со 3x...