Новости

Microsoft: Патент за уред со двоен екран, со екран на преклопот

Преклопните уреди уште се „млади“ на пазарот, скапи и допрва проникнуваат. Веќе се воодушевени корисниците од нив, од кои се очекува да...


Нова алатка на Google Maps: Кои се рестораните со достава на храна

Пандемијата со COVID-19 ги удри сите држави, при што може да биде тешко да дојде до храна дома. Рестораните се затворени, но некои од нив...


Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei...


Redmi подготвува нов Note со 5G мобилна конекција

Redmi подготвува нов модел од Note серијата кој ќе има поддршка за поврзување со 5G мобилна конекција,а исто така ќе понуди многу...


Буџетскиот Samsung Galaxy M01 ќе биде со Android 10

Уште еден буџетски смартфон доаѓа од јужнокорејскиот гигант, Galaxy M01 се појави на Wi-Fi Alliance сајтот за сертифицирање. Оттаму се...


Motorola One доби многу промени со Android 10 надградбата

Motorola Mobility покажува зошто е важно да се има блиско партнерство со Google бидејќи корисниците на нивните смартфони редовни и...


Samsung Galaxy M11 протече со детални спецификации и дизајнот

Допрва треба да пристигне и буџетскиот смартфон на Samsung - Samsung Galaxy M11, за кого протекоа спецификациите. Новиот модел располага...


Samsung Galaxy Fold ја активираше надградбата со Android 10

Првиот смартфон на Samsung со екран на преклоп и флексибилна форма по одредено чекање стигна до надградбата со оперативниот систем...


Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги очекуваме наскоро со моќни перформанси

Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги наскоро а веќе знаеме дека Huawei P40 Pro ќе биде со 6,58 инчен дисплеј со тенок дизајн и punch-hole...


Nokia 1.3 со Android 10 Go софтвер и Nokia 5310 со освежен дизајн

HMD Global влезе со голем чекор напред во 5G светот со новата Nokia 5.3, што овозможува поддршка за целодневно траење на батеријата....


Xiaomi Mi A3 се враќа на надградбата со Android 10

Xiaomi Mi A3 ја продолжи надградбата на оперативниот систем со најновата верзија на Android 10 откако првично беа пријавени повеќе...


Xiaomi Mi 9 Lite ја добива наградбата со Android 10

Xiaomi започна со реализација на надградбата на Xiaomi Mi 9 Lite со најновата верзија на оперативниот систем Android 10.


Samsung Galaxy A11 излегува со Infinity-O дисплеј и тројна камера

Samsung го претстави буџетскиот модел Galaxy A11 со TFT дисплеј од 6.4 инчи, предна камера од 8MP и тројна задната камера од...


TAG Heuer открива уште еден моќен Wear OS смартчасовник без LTE

TAG Heuer е првиот бренд што лансираше смартчасовник со платформата на Google под името Android Wearза цена од 1,200 долари пред неколку...


Huawei P40 Lite и P40: Punch-hole со две селфи камери и 5G мрежа

Huawei P40 Lite и P40 ќе имаат ултра-широка леќа со 10х зум, што е навистина ексклузивна спецификација за послабите премиум верзии од...


Xiaomi Mi A2 Lite по втор пат добива голема софтверска надградба

Xiaomi Mi A2 Lite се наоѓа пред втората голема надградба на оперативниот систем откако веќе еднаш беше надграден со Android 9.0 Pie.


1 милијарда Android уреди не добиле безбедносна надградба повеќе од 1 година

Хакерите сигурно сега тријат раце, затоа што една милијарда Android уреди не добиле безбедносна надградба повеќе од една година и спремни...


Предводникот Motorola Edge+ 5G изгледа неверојатно

Motorola почна да лансира предводници пред две години со моделот Moto Z2 Force, но 5G конекцијата сега предизвикува најголем интерес кај...


Регуларниот Moto G8: Блескав дизајн, голема батерија и тројна камера

Класичниот Moto G8 е конечно тука, заедно со G8 Plus, G8 Play, и G8 Power, како и моделот со стилус - Moto G Stylus. Новиот Motorola Moto...


Google ја откажува годишната I/O конференција поради корона вирусот

Google го откажа одржување на годишната конференција i/o 2020 која требаше да се одржи во средината мај поради заканата од ширење на...


Huawei ID го доби Европскиот печат на приватност за Европа и ЕЕЗ

Aspiegel Limited, подружница на Huawei Technologies Cooperatief U.A (Холандија) го доби Европскиот печат за приватност (EuroPriSe) за...

 
Најнови телефони