Новости

LG V50 со Android 10 е одличен

LG Mobile ја комплетираше надградбата за премиум моделот LG V50 со најновата верзија на оперативниот систем Android 10.


Поради безбедносен пропуст, загрозени се милиони корисници на Android

Google започна со безбедносното ажурирање на својот оперативен систем Android, откако е откриен безбедносен пропуст, кој би можел да ја...


Ќе пушти ли Samsung нов Android 10 за Galaxy S8 и Note 8

Samsung откри минатата година дека многу смартфони и таблети ќе бидат надградени со Android 10 во спретстојните месеци, но дефинитивно...


Xiaomi Redmi 8A ќе ја финишира надградбата со Android 10

Xiaomi Redmi 8A наскоро се очекува да ја комплетира целата софтверска надградба откако веќе ја доби новата верзија на MiUi 10.


Samsung Galaxy A60 порано ќе стигне до Android 10

Samsung Mobile за неколку смартфони ја забрза процедурата за надградба на оперативниот систем со најновата верзија на Android 10. Меѓу...


Xiaomi Mi A2 ја доби надградбата со Android 10

Xiaomi ја стартуваше софтверската надградба за смартфонот од средната основна класа Xiaomi Mi A2 кој сега стигнува до најновата верзија...


EMUI 10 за Huawei P20 Pro доаѓа во март

Huawei преку Twitter соопшти дека премиум моделот Huawei P20 Pro од следната недела ќе започне да ја добива стабилната и финалната...


Huawei Y9 Prime (2019) добива надградба со Android 10

Huawei ја лансираше финалната верзија на оперативниот систем Android 10 заедно со новата верзија на корисничкиот интерфејс EMUI 10 за...


Nokia 6.1 втора година по ред со голема надградба

HMD Global покажува дека неговите корисници може навистина да извлечат максимум од вложените пари со долгорочната софтверска поддршка....


Nokia 6.1 Plus стигна со Android 10 надградбата

HMD Global продолжува со лансирање на редовни и навремени софтверски надградби за сите модели на Nokia смартфоните, вклучувајќи ги и тие...


Samsung Galaxy Note 9 ја добива целосната Android 10 надградба

Samsung Mobile ја започна целосната и финална надградба на премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 9 со последната достапна верзија на...


Samsung Galaxy Note 10 со 5G догодина со Android 10

Samsung Mobile има потреба од подолго време за обезбедување на софтверска поддршка за 5G мобилната конекција на напредните фаблети...


Samsung Galaxy S10 Lite доаѓа со моќна камера и Punch hole

Samsung прави офанзива на пазарот со два нови Lite модела, извадени од премиум моделите од Note и S серијата - Samsung Galaxy Note 10...


Motorola One Power добива надградба со Android 10

Motorola Mobility ја започна целосната и финална надградба на премиум моделот Motorola One Power со најновата верзија на оперативниот...


Samsung Galaxy Note 10 стигна до целосна Android 10 надградба

Samsung Mobile започна со реализација на целосната надградба за премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 10 кој стигна до стабилната верзија...


Motorola Moto G8 Power со неверојатна моќ во батеријата

Motorola Moto G8 Power е детектиран како нов модел на листата на FCC, за кого се открива дека ќе има неверојатен капацитет на батерија од...


Помалиот Samsung Galaxy S10e со стабилен Android 10

По неколку недели на бета тестирање со директно учество и на самите корисници Samsung ја лансира голема софтверска надградба со...


Nokia 7.1 стигна до Android 10 со Dark mode

HMD Global ја продолжи надградбата со последната верзија на оперативниот систем Android 10, овој пат за квалитетниот уред од средната...


Motorola One Hyper официјално: Поп-ап селфи камера и Hyper Charging

Motorola е спремна за пазарот на смартфони од висока класа со новиот Snapdragon 865 чип со 5G брзина без потреба за поврзување со Moto...


Фотографии со Motorola One Hyper

Непосредно пред Motorola да го претстави следниот смартфон, куп рендери се појавија за дизајнот на Motorola One Hyper. Роланд Квант тврди...


Лоша вест од Android 10 за Samsung Galaxy S8 и Note 8

Samsung Galaxy S8 и Galaxy Note 8 најверојатно нема да добијат софтверска надградба. Експертите што ја следаат оваа тематика тврдат дека...

 
Најнови телефони