Новости

1 милијарда Android уреди не добиле безбедносна надградба повеќе од 1 година

Хакерите сигурно сега тријат раце, затоа што една милијарда Android уреди не добиле безбедносна надградба повеќе од една година и спремни...


LG G4 за цела Европа со Android 6.0 Marshmallow

LG Mobile се докажа како еден од најекспедитивните брендови кога се во прашање надградбите за Android оперативниот систем и како што беше...


Вип прв го донесе најновиот HTC One A9 со Android Marshmallow

Македонскиот оператор Вип прв успеа да го донесе атрактивниот нов смартфон HTC One A9 кој за HTC претставува нов обид да покаже многу во...


CyanogenMod 13 со Marshmallow достапен за најмоќните смартфони

Тимот од независниот Android кустумизиран систем ја подготви верзијата на CyanogenMod 13 базирана на Android 6.0 Marshmallow, а први кои...


Google Camera 3 е новиот стандард за камерата на Nexus 6P и 5X

Google ја лансираше третата верзија на Google Camera со нов софтвер за камерата кој целосно е прилагоден на Android 6.0 Marshmallow. Со...


Разочарување: Samsung Galaxy S4 нема да добие Android Marshmallow

Samsung Mobile повторно ќе ги разочара своите корисници бидејќи ќе ја прекине софтверската подршка за Samsung Galaxy S4 кој пред повеќе...


LG G3 ќе се поднови со Android Marshmallow во декември

LG Mobile ќе ја достави една од најбрзите надградби со најновата верзија на оперативниот систем Android Marshmallow за своите премиум...


Asus најави надградба на Zen серијата со Android Marshmallow

Asus ги објави плановите за надградба на Zen серијата на премиум смартфони и таблети со најновата верзија на оперативниот систем Android...


Cyanogen вети смартфон за 75 долари со солидни перформанси

„Бунтовниците“ од Cyanogen ветија дека наскоро ќе лансираат квалитетен смартфон за само 75 долари кој ќе работи на кустумизиран софтвер...


Апликација на денот - Doze за совршена батерија на Android

YirgaLab ја лансираше Doze апликацијата за совршена батерија која инаку е позајмена од системот на Android 6.0 Marshmallow и овозможува...


Најстариот Nexus работи и со Android Marshmallow

Убавината на Android платформата е што постои пасионирана заедница на девелопери кои работат со отворениот код и прават импресивни...


LG ја стартуваше надградбата со Android Marshmallow за LG G4

LG Mobile започна да ја доставува најновата софтверска верзија на Android 6.0 Marshmallow за LG G4 во домашната Република Кореја, а во...


Google Play Store ќе дава одобрение преку скенер за отпечатоци

Google Play Store добива нов принцип на одобрување на трансакциите при превземање на игри, апликации и мултимедијални содржини со...


HTC ве повикува да бидете брилијантни со новиот HTC One A9

HTC пред јавноста го претстави HTC One A9, најновиот член на наградуваното семејство HTC One. Во него се обединети најуспешното од...


ОФицијално HTC One A9 - Најдобриот iPhone 6s клон

HTC официјално го промовираше новиот смартфон HTC One A9 за кој на почетокот имаше голема надеж дека ќе понуди нешто свежо, ново и...


LG G4 наредната недела прв добива Android Marshmallow

LG G4 ќе биде првиот смартфон надвор од Nexus уредите кој ќе ја добие најновата надградба со оперативниот систем Android Marshmallow, а...


Nexus 5X стартува со испорака на 22 октомври

Google ќе ја започне испораката на новиот солиден смартфон од високата класа Nexus 5X на 22 октомври по многу прифатлива цена од 379...


Google Translate ќе преведува секаде на Android Marshmallow

Мобилната апликација Google Translate во најновата верзија на Android Marshmallow ќе добие многу поголема и поактивна примена па така...


Официјално: Ова се Sony телефоните кои добиваат Android Marshmallow

Sony Mobile ја објави официјалната и најверојатно конечна листа на смартфони кои ќе ја добијат најновата софтверска надградба со...


LG ќе надгради само два телефони со Android Marshmallow!?

LG Mobile нема огромна понуда на мобилни телефони, но покрај G премиум серијата, тука се и квалитетните уреди во високата и средната...


Официјално Huawei Nexus 6P - Вистинската моќ на Google

Google оваа година направи одличен баланс во понудата на новите Nexus смартфон од првиот LG Nexus 5X ќе биде поевтин со многу квалитетни...

 
Најнови телефони