Новости

Nokia 2 наскоро со опција за надградба до Android 8.0 Oreo

HMD Global ја финишираше бета фазата на тестирање на поновиот софтвер со Android 8.0 Oreo наменет за евтиниот смартфон од основната класа...


Samsung официјално го претстави Galaxy J2 Pro (2018)

Samsung го презентираше новиот модел Galaxy J2 Pro (2018) од евтината класа, но со солидни перформанси. J2 Pro (2018) го има во црна,...


Motorola Moto G4 Play добива нов софтвер

Motorola не го заборави моделот од средната класа Moto G4 Play и реши да обезбеди нова софтверска надградба која ја носи Android 7.0...


Motorola Moto C 4G е телефонот што на секого му треба

Motorola Moto C беше лансиран пролетта оваа година, кој многу добро се покажа со неговите перформанси. Има голем дисплеј, интересен...


Samsung Galaxy C7 стартува со Android Nougat надградбата

Првиот модел на смартфонот Samsung Galaxy C7 стартува со надградбата на оперативниот систем Android 7.0 Nougat која корисниците ја чекаа...


Razer Phone е „прв профи гејмерски телефон“

Компанијата Razer е позната по изработка на гејмерски уреди и компјутери, која овој пат го лансирала гејмерскиот Razer Phone со големи...


Официјално: Nokia 2 претставена со огромна 4100mAh батерија за 99еу

HMD конечно ја презентираше Nokia 2, ценовно прифатлив модел (99 евра) со стандардни спецификации. Nokia 2 ...


Meizu M6 ви е евтина варијанта со добар дизајн

Meizu M6 е официјално претставен пред јавноста, кој планира да успее со неговата ниска цена од 100 долари. Перформансите се за малку...


Sony Xperia XA1 Plus откриен на IFA 2017 со одредени подобрувања

Sony ја збогати линијата на Xperia вчера. Премиум моделите Xperia XZ1 и XZ1 Compact биле фокусот на прес конференцијата на компанијата...


Galaxy J5 (2016) ќе добие на(д)град(б)а со Android 7.0 Nougat

Galaxy J5 од 2016 година ќе биде следен од Samsung смартфоните што ќе добие на(д)град(б)а со Android 7.0 Nougat оперативен систем...


Lamborghini го лансираше новиот Alpha-One луксузен модел

Tonino Lamborghini е компанијата што произведува луксузни телефони од луксузниот бренд на фамозните спортски коли. Моделот се вика...


Galaxy C смартфоните наскоро ќе добијат Android Nougat

Samsung Mobile започна со тестови за Galaxy C смартфоните кои наскоро треба да добијат софтверска надградба со последно достапната...


Samsung Galaxy A5 (2017) добива нови софтверски адути

Samsung Mobile ја стартуваше софтверската надградба со верзијата на оперативниот систем Android 7.0 Nougat за Samsung Galaxy A5 (2017)...


Xiaomi Redmi Note 4 стартува со Nougat надградбата

Софтверскиот пакет со кој ќе се изврши надградба на Xiaomi Redmi Note 4 со последно достапната верзија на оперативниот систем Android 7.0...


LG G4 си доби надградба

LG Mobile ја пушти најновата софтверска надградба за премиум смартфонот од пред две години LG G4 кој сега ќе може да ги користи сите нови...


Samsung Galaxy J7 (16) добива Android 7.0 Nougat наскоро

Galaxy J7 (2016) е телефон од средна класа на Samsung, кој беше лансиран пред повеќе од 1 година. Добрата вест за корисниците е што...


Sony Xperia XA1 Ultra со квалитетна и голема селфи камера

Xperia XA1 Ultra е еден од најголемите смартфони на Sony, кој е пуштен во продажба во САД. Уредот го има во црна, бела, златна и розева...


Веќе нема проблеми, Xperia XA и XA Ultra продолжуваат со Nougat системот

Sony Mobile ја продолжи прекината надградба за Xperia XA и XA Ultra со оперативниот систем Android 7.0 која за кратко беше паузирана...


Xiaomi подготвува надградба за десетина смартфони

Xiaomi се подготвува да изврши голема надградба на речиси сите смартфони од поновите генерации кои наскоро ќе ја добијат за прв пат...


Samsung Galaxy J3 (17) Duos дојде во Европа порано одошто се очекуваше

Samsung Galaxy J3 (2017) е достапен во САД уште од мај месец, а сега е достапен и во Австрија и некои други европски држави. Моделот со...


Xiaomi Mi Max си доби Android 7.0 и безбедносна надградба

На листата на смартфони кои добиваат нов софтвер во заеднички пакет со безбедносна надградба за јуни се најде и Xiaomi Mi Max кој е...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm