Новости

Nokia 2 наскоро со опција за надградба до Android 8.0 Oreo

HMD Global ја финишираше бета фазата на тестирање на поновиот софтвер со Android 8.0 Oreo наменет за евтиниот смартфон од основната класа...


Samsung ослободува Android 8 надградба за 12 уреди

Samsung се уште ги надградува претходните уреди со осмицата на Android, а сега објави список со смартфони...


Android Oreo се искачи на табелата по неколку месеци

Google речиси два месеца не ги откри актуелните состојби со фрагментацијата на Android мобилната платформа, па по оваа пауза ги откри...


Кои Galaxy J серии добиваат наскоро Android 8.0 Oreo

Samsung помина 11 модели од Galaxy J сериите преку Wi-Fi Alliance. Сите од нив се постари модели...


Xiaomi планира да влезе на американскиот пазар во 2019

Брзо растечкиот кинески бренд Xiaomi ќе влезе на американскиот пазар во 2019 година, според заменик претседателот ...


„Мистериозен“ Samsung Galaxy телефон доби Wi-Fi сертификат

Непознат уред на Samsung со број на модел SM-J737T1 штотуку го доби својот Wi-Fi сертификат на 6 јули...


Samsung стартува бета тест со Oreo за Galaxy C5 Pro

Samsung Mobile ќе направи напори да го донесе последниот достапен оперативен систем Android 8.0 Oreo на Galaxy C5 Pro смартфонот, со што...


Неколку Samsung смартфони добиваат Android 8.0 Oreo сега во јули

Samsung веќе го вгради Android 8.0 Oreo кај повеќето свои смартфони, но се уште има многу телефони ...


LG Stylo 4 (Q Stylus) ќе биде голем телефон со лесно пристапна цена

Cricket Wireless, припејд брендот на AT&T најави дека ќе го објави новиот LG смартфон - LG Stylo 4. Уредот во...


BlackBerry Keyone стартува со Android Oreo надградба

BlackBerry Keyone по подолго чекање конечно е подготвен да ја добие софтверската надградба со оперативниот систем Android 8.0 Oreo....


Знаете ли колку време минувате на Facebook?

Свесни ли сте по колку време дневно минувате на Facebook? Можете ли воопшто да процените дали се ...


Протекоа спецификации за Samsung Galaxy A9 Star со 6.3-инчен дисплеј

Samsung Galaxy A9 Star е еден од претстојните модели на корејската компанија, кој уште не е откриен...


Motorola Moto Z добива надградба со Android Oreo

Во моментот Motorola Moto Z добива надградба со најновиот Android 8.0 оперативен систем, моментално во...


Samsung го реши проблемот на Galaxy S7 и S7 edge со Oreo

Samsung го реши проблемот кој смартфоните Galaxy S7 и S7 edge го имаа со надградбата на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која...


Samsung Galaxy S7 и S7 edge имаат проблеми со Oreo надградбата

Смартфоните Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 edge се соочуваат со повеќе проблеми откако со нив беше извршена надградбата со оперативниот...


Samsung Galaxy Tab S3 стигна до Android 8.0 Oreo

Samsung Mobile откако ја финишираше Android 8.0 Oreo надградбата за повеќето понови смартфони, сега се посвети и на таблетите од...


Samsung Galaxy A5 (2017) почнува да прима Android 8.0 Oreo

Добри вести за фановите на Samsung, компанијата одлучи да пушти Android Oreo надградба за смартфоните ...


Инсталиравме Android 8.0.0 на Samsung Galaxy S7

Осмата Android верзија се уште не е достапна за Македонија, но, со неколку трикови, ја инсталиравме онаа ...


Samsung Galaxy Note FE доби надградба со Android Oreo

Samsung Galaxy Note FE фаблетот е најновиот мобилен уред од гамата на Samsung кој ја добива софтверската надградба на оперативниот систем...


Honor 7X добива Android Oreo на 30 април

Honor 7X е смартфон од средната класа, кој има прилично добра цена, кој за два дена го добива најновиот Android 8.0 Oreo...


Motorola Moto Z2 Play добива Android Oreo надградба

Motorola ги стартува првите чекори за достава на новиот софтвер Android 8.0 Oreo кој ќе биде достапен за корисниците на Moto Z2 Play...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm