Новости

Поради безбедносен пропуст, загрозени се милиони корисници на Android

Google започна со безбедносното ажурирање на својот оперативен систем Android, откако е откриен безбедносен пропуст, кој би можел да ја...


Протекоа спецификациите за новиот Lenovo M10

Lenovo M10 FHD REL е новиот модел на таблет кој располага со 10 инчен FHD IPS дисплеј, 5MP предна камера и 8MP задна камера. Се уште не...


Лоша вест од Android 10 за Samsung Galaxy S8 и Note 8

Samsung Galaxy S8 и Galaxy Note 8 најверојатно нема да добијат софтверска надградба. Експертите што ја следаат оваа тематика тврдат дека...


Xiaomi спремен за европскиот пазар со Mi TV 4S

Кинескиот бренд стартуваше со Mi TV 4S линијата во Европа - Mi TV 4S 55 и Mi TV 4S 43. Ќе има и поевтин модел, нормално, 32 инчен - Mi TV...


HUAWEI NOVA 5T со пет камери, со вештачка интелигенција достапен на македонскиот пазар

HUAWEI nova 5T е совршен паметен телефон за сите сценарија за фотографија и видео, а обезбедува и неверојатно искуство со игри, сите...


Samsung Galaxy S10 со Android 10 бета се заклучува

Прецизираме дека се работи за бета софтверот на Galaxy S10, за кого делумно го решија софтверот со отклучувањето преку користењето на...


Ова е буџетниот Moto E6 Play модел

Motorola ќе открие три смартфони следната недела: Moto G8, Moto G8 Plus и Moto E6 Play. Последниот модел ќе биде со обичен дизајн и...


 
Најнови телефони