Новости

Nokia 2.1 стана подобар со Android Pie

HMD Global е во одлична серија на лансирање на софтверски надградби за поевтините смартфони од и средната и основната класа со што покажа...


HMD вети Android Pie за Nokia 6 следната недела

HMD Global влезе во трка со времето со цел да ги исполни ветувањата дека во дадениот рок ќе изврши надградба на своите Nokia смартфони со...


Самсунг го претстави новиот стилски Галакси Таб Ес5е (Galaxy Tab S5e)

Компанијата Самсунг (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес го најави ...


NOA го најави F10 Pro, првиот смартфон со тројна камера

F10 Pro доаѓа со вградена батерија од 4.000 mAh и поддржува безжично полнење. Noa во Барселона на ....


Huawei P30 Lite ќе пристигне со тројна задна камера и Kirin 710

Протекоа нови информации за Huawei P30 Lite, за кого експертите сметаат дека ќе има резолуција од ....


Honor претстави уред со предна камера за совршено селфи

Honor го претстави новиот и елегантен селфи смартфон, 10 Lite, со 24-мегапиксели камера со вештачка интелигенција ...


Најредовниот Nokia 5 сега добива Android 9.0 Pie

Nokia 5 кој во 2017 година беше лансиран со Android 7.0 Nougat системот се покажа како еден од најредовните смартфони кога се во прашање...


Galaxy A8 (2018) и Galaxy A9 (2018) наскоро со Android Pie

Samsung Mobile ги започна тестовите за новата софтверска надградба за моделите Galaxy A8 (2018) и Galaxy A9 (2018) кои наскоро ќе го...


Nokia 3.1 Plus наскоро со Android Pie

HMD Global ги прави финалните тестови пред да ја лансира надградбата со Android Pie оперативниот систем наменета за одличниот смартфон од...


Samsung Galaxy A7 (2017) наскоро ќе стигне до Android 9 Pie

Samsung Galaxy A7 смартфонот кој е стар веќе две години наскоро би можел да стигне до најновата верзија на оперативниот систем Android 9...


Nokia 8 Sirocco конечно стигна до Android 9 Pie

Nokia 8 Sirocco конечно стигна до стабилна и финална верзија на оперативниот систем Android Pie со што ги доби сите софтверски новитети.


Samsung Galaxy Note 9 доби Android Pie со одлични новитети

Samsung Mobile ја стартуваше финалната и целосна надградба со оперативниот систем Android Pie за фаблетот Samsung Galaxy Note 9 кој доби...


Samsung пушта Android Pie beta за Galaxy S8, S8+ и Note 8

Samsung Mobile има големи планови за имплементирање на оперативниот систем Android 9.0 Pie кој најпрво во бета фаза ќе биде достапен и за...


LG G7 ќе почека за надградба со Android 9.0 Pie

LG G7 ThinkQ ќе почека за финалната надградба на оперативниот систем со последната достапна верзија на Android 9.0 Pie, која за...


OnePlus ја пушти Pie надградбата за OnePlus 5 и 5T

OnePlus ја пушти Pie надградбата за OnePlus 5 и 5T


Samsung Galaxy Note 9 со нова Android Pie бета надградба

Samsung Mobile лансираше нова Android 9.0 Pie надградба за актуелниот моќен фаблет Samsung Galaxy Note 9 која се уште е во бета фаза, но...


Nokia 8 доби Android 9.0 Pie но, само бета

HMD Global брзо одговори на критиките дека намерно ја одложува надградбата на Nokia 8 со Android 9.0 Pie за да остави простор за продажба...


Xiaomi Mi A1 стартува со Android Pie надградбата

Xiaomi ја стартуваше надградбата со оперативниот систем Android 9.0 Pie наменета за Xiaomi Mi A1 најпрво за азиските корисници, а потоа...


Зошто HMD ја одложи надградбата на Nokia 8?

HMD Global се предомисли и ја одложи планираната софтверска надградба на смартфонот Nokia 8 со последната достапна верзија на...


Android 9.0 Pie доаѓа за Samsung Galaxy Note 9

Samsung стартува со бета тестирање на последната верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie за не така стариот премиум фаблет Samsung...


Motorola One почнува со примање на Android 9 Pie надградбата

Motorola најави дека One моделот добива надградба со Android 9 Pie софтвер. Ова ќе биде третиот Motorola...





 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm