Новости

Apple фокусиран на новите смарт часовници, прв пат и Watch SE

Apple за прв пат септемвриската промоција ја посвети единствено на новите смарт часовници и овој пат изостана презентација на новите...


Времето лета, ама побавно за iPhone 12

Apple денес ќе го одржи големиот есенски промотивен настан но , тој ќе биде многу различни од тоа што досега сме навикнати најмногу...


Apple спрема и ценовно прифатлив смартчасовник

Повеќето мобилни компании во вториот квартал бележеа минуси, но Apple реализираше раст од продажбата на своите телефони, најмногу на...


iPhone 12/Pro 5G и Apple Watch Series 6: Дата за преднарачки и достави

После откривањето на евтиниот iPad и Apple Watch Series 6 во вторник, 8 септември, почнуваат преднарачките за Apple Watch Series 6,...


Детектирањето на COVID-19 ќе биде предност кај Apple Watch 6

Доктор Ричард Левитан открил дека пациентите со отежнато дишење не се хоспитализираат се додека не ги зафати пневмонијата. Зтоа тој сфаќа...


Apple за 2020 спрема нов iPad, Apple Watch, iMac и iPhone

Apple овој месец привремено ги напушти канцелариите и ја продолжи работата од дома. Во работата нема застој, па така оваа година би...


Со iPhone и Apple Watch ќе ги отклучуваме автомобилите

Apple работи на иновацијата да не мора да го земаме клучот од автомобилот со нас, за да можеме да го отклучуваме автомобилот со...


Google изгледа ќе го купи Fitbit, „убиецот на Apple Watch“

Fitbit со текот на годините го освои пазарот и голем број на корисници со нараквици за фитнес помош, што може да бројат чекори, да го...


ФОТО: iPhone 11 Pro, 11 Pro Max и Apple Watch Series 5

Интересно, но без преголеми очекувања, така би можело да се опише моментот кога Тим Кук со колегите ги претстави новитетите на кои...


Најдобриот технолошки уред на светот за Стивен Вознијак!

Успехот на Apple се должи во најголема мера на Стив Џобс и неговата визија и харизма. Меѓутоа, компанијата сепак немаше да реализира...


После iPhone и Apple Watch, на ред е iRing

Компанијата Apple изгледа дека подготвува нов уред - смарт прстен...


Tag Heuer ветува екстра луксузен смарт часовник

Луксузниот бренд на часовници Tag Heuer реши да влезе во конкуренцијата на Apple Watch со своја верзија на вистински престиж и висока...


Facebook Messenger пристигна за Apple Watch

Facebook ја лансираше посебната апликација Messenger и за смарт часовниците Apple Watch и корисниците отсега ќе може да испраќаат кратки...


Apple Watch спасил живот на 17-годишно момче

Пол Хоул избегнал смрт после тренингот благодарение на Apple Watch...


Apple WatchOS 2 одложен поради грешка во системот

Apple вчера ја стартуваше надградбата со оперативниот систем iOs 9 кој и покрај малите проблеми стигна до голем број на корисници, но...


Одличен старт на Apple со моќниот iPad Pro и убави Apple Watch дизајни

Hey Siri шоуто на Apple започна со воведот на Тим Кук кој истакна дека изгубил десетина килограми користејќи го смарт часовникот Apple...


LG Watch Urbane со златна верзија поевтина од Apple Watch

LG Mobile лансираше нова луксузна верзија на смарт часовникот LG Watch Urbane кој ќе биде обложен со 24 каратно злато и ќе биде понудено...


9 септември - официјално излегува iPhone 6S (Plus)

Apple вчера официјално потврди дека во среда на 9 септември ќе одржи конференција...


Лудото ривалство меѓу Swatch и Apple

Сигурно ќе се зачудите која е поврзаноста меѓу луксузнипот бренд на часовниџи и најбогатата технолошка компанија на светот, но вусшност...


Gear S2 - новиот смартчасовник на Samsung

Samsung го претстави и новиот Gear S2, кој е значително подобар од претходникот Gear S...


Apple Watch за елегантно пополнети луѓе

Паметните часовници го следат дизајнот на стандардната индустрија за часовници но, во понудата речиси и да нема никакви дополнителни...