Новости

Google избриша 29 апликации поради вируси, преземени од милиони корисници

Google повлече 29 фото апликации од својата официјална продавница Play Store, откако беше откриено дека имаат....


мЗаедница е новата мобилна апликација на општина Карпош

Карпош ја доби првата мобилна апликација, која е наменета за да им помогне на граѓаните да бидат инволвирани....


Апликација за временска прогноза ги краде вашите лични податоци

Новиот извештај на Wall Street Journal открива дека популарната апликација за временска прогноза од корисниците...


Apple објави список со најдобрите апликации за iPhone и iPad

Компанијата од Купертин го објави својот годишен список со најдобра содржина за своите iPhone и iPad уреди. Apple ги одбра најдобрите...


Како да проверите дали ви ги крадат фотографиите на интернет

Ако редовно објавувате фотографии на социјалните мрежи или заработувате за живот со сликање...


We Croak: Апликација што не потсетува дека нема да сме вечни

Апликацијата We Croak за iPhone има функција за да ве потсетува секој ден во произволно време дека ќе умрете еден ден. ..


Google со 5, Facebook со 4 апликации на топ листата на iPhone

Apple ги откри 20-те најпопуларни апликации за 2017 година и во изборот на корисниците доминираат две компании Google со по 5 апликации и...


Good Tucker: Апликација за проверка на здрава храна

Good Tucker апликацијата може да ве информира колку е здрава храната што сакате да ја јадете. Се...


Files Go – Лесно префрлање на документите од мобилен на мобилен

Files Go е новата апликација на Google со која ефикасно ќе споделувате документи без трошење на интернет сообраќајот. Апликацијата...


Facebook ја купи новата апликација tbh

Компанијата што ја развива апликацијата tbh, скратеница од „to be honest“, ја презеде Facebook, за која се уште не е познат износот што е...


Апликацијата на ЈСП е премногу комплицирана

Јавното сообраќајно ретпријатие (ЈСП) направи своја апликација за возниот ред, со цел патниците да добијат полесен пристап на информации...


Технолошки уред проверува квалитет на машкото семе

Научниците креираа додаток за смартфон, кој со 98% сигурност може да го открие бројот на дефектната сперма во семето на мажите за само...


OkCupid е одлична дејтинг апликација

OkCupid е една од најстарите веб страници за запознавање на парови, но има изработка и на мобилни апликации за iOS и Android верзија....


MC Donalds's ќе започне со нарачка на храна преку апликација

Mc Donald’s рестораните ќе доживеат револуција, затоа што отсега ќе почне со нарачка на храна преку апликација за смартфон. Компанијата...


Google Play редизајниран во полза на корисниците

Ќе добиете подобро корисничко искуство со Google Play, затоа што онлајн продавницата е значително подобрена со помош на директните...


Донации - iOS апликација за полесно донирање

Ако сте редовен донатор за луѓето што имаат потреба, а процедурата ви е комплицирана, отсега ќе ви биде многу лесно со мобилната...


Pokemon Go во Русија заменета со слична апликација

Пандемијата со Pokemon Go ја зафати и студената Русија, па така тамошните власти ја лансирале апликацијата „Фото“. Таа работи слично како...


Google Play Family Library - цела фамилија ќе може да користи ист профил

Google наскоро ќе го претстави Google Play Family Library, со што корисниците добиваат право за да споделуваат еден профил за шест луѓе....


WhatsApp може да се користи и без поврзување со мобилен

Познатата апликација WhatsApp подготвува новост што ќе ги воодушеви корисниците, ја спрема десктоп верзијата на апликацијата. Досега...


Google Chrome ги гази сите веб прелистувачи

Microsoft не вреднуваше досега ниту едни статистички податоци дека Google Chrome е повеќе популарен од Internet Explorer, поради наводна...


Be My Eyes - „позајмете им ги очите“ на слепите

Be My Eyes апликацијата е направена така што луѓето што добро гледаат им помагаат на луѓето што имаат слаб вид или воопшто не гледаат....

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm