Новости

Nokia 8110 4G V15 доби WhatsApp и Facebook поддршка

Ретро телефонот кој повторно беше лансиран Nokia 8810 4G V15 ќе биде уште покорисен за модерното време со најновата софтверска надградба....


Huawei претстави супер полнач од 12,000 mAh со 40W

Huawei мартовската промоција ја продолжи со претставување на Supercharge преносен полнач кој има капацитет од одлични 12.000 mAh, со...


Џорџ Жао од Honor: За флексибилните телефони треба време

Џорџ Жао, претседателот на Honor, се произнесува дека флексибилните телефони треба уште да се доусовршат...


Германски суд му забрани на Apple да манипулира со корисници

Германскиот суд донесе уште една неповолна одлука против Apple на кого сега му е забрането да користи манипулативни соопштенија кои може...


Gionee прогласи банкрот - Должи три милијарди долари

Gionee прогласи банкрот - Должи три милијарди долари


Apple ќе го послуша кинескиот суд по забраната на iPhone X

Apple ќе ја почитува забраната на кинескиот суд кој пресуди во корист на Qualcomm што резултираше со забрана за продажба на моделите од...


Qualcomm бара забрана и за новите iPhone Xs смартфони

Qualcomm не се задоволува од одлуката на кинескиот суд кој ги забрани за продажба смартфоните од претходната генерација на iPgone X и...


Huawei им дели полначи на тие што чекаат редици за iPhone XS

Huawei се „солидаризираше“ со фановите на Apple кои денес чекаат во редици пред продавниците за да бидат меѓу првите што ќе ги купат...


Apple открива нов микс на бои за Apple Watch Series 3 и 4

Веднаш после најавувањето на Apple Watch Series 4, Apple ги откри и новите бои на Apple Watch...


Huawei го претстави новиот телефон Huawei Mate 20 lite

Huawei претстави нов уред од Mate серијата. Се работи за Huawei Mate 20 lite, уред смислен за младите...


Apple ги забрани апликациите што копаат криптовалути

Apple воведе забрана во App Store со која ги отстрани сите апликации кои овозможуваат копање на криптовалути преку блокчејн технологијата...


ZTE ги прекина сите операции

Кинеската компанија ZTE откако беше казнета од американската федерална влада за нарушување на трговските правила и доби забрана за...


Hublot го откри смарт часовникот за Мундијалот во Русија

Hublot го претстави првиот смарт часовник со обновената Wear OS платформа на Google која засега има само ново име без премногу нови...


Најпребарувано во 2017: Македонците на Google

Македонците во 2017 година се интересирале најмногу за технологија, за правење на гејмерски стратегии и гледање на филмови...


Snapchat не е за деца

Ана Лонгфилд, британската комесарка за деца, има порача на родителите да не им дозволат на нивните деца да ја користат друштвената...


Заработете 10% провизија за Microwear на Aliexpress

Во соработка со специјалната програма на AliExpress (AliExpress Affiliate Program), добивате екстра провизија за секој продукт што ќе го...


Microwear доделува претпразничен бесплатен купон од 10$

Официјалната продавница на Microwear е отворена на AliExpress, па за таа цела компанијата дава бесплатен купон од 10$. За да прослави...


YouTube почна со чистка, избриша 150 илјади видеа...

YouTube забранува коментари на видеа со содржина за малолетници. Затоа се избришани дури 150.000 видео записи, поврзани со сексуални...


Показатели на банкомат: Како може да крадат од вас

Банкоматот на првата слика изгледа како и воообичаено, но тој има мала скриена камера, која им овозможува на крадците да ви го откријат...


„Е-готовина“ услуга за вадење пари од банкомат со телефон

Хрватската Поштенска Банка ја презентираше официјално новата услуга „е-готовина“, која е прва од ваков вид во државата...


Qualcomm потегна потег со кој може да го уништи Apple

Qualcomm стартуваше нова тужба против Apple, но овој пат наместо во САД поведе правна битка во Кина што може да биде потенцијално многу...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm