Новости

MWC 2019: Распоредот на евентите на Samsung, Nokia, LG, Huawei, Microsoft и Sony

Најголемата мобилна конференција во светот е MWC, лоциран во Барселона, Шпанија. Повеќето мобилни производители....


LG го лансира својот 5G смартфон во Барселона на на 24 февруари

Сега во фокусот на вниманието се 5G смартфоните, кои годинава ги лансираат своите први модели. LG ...


Новата S генерација на Samsung пристигнува наскоро во Сан Франциско

Samsung ја објави датата на презентирање на новите телефони од Galaxy S10 серијата. Во февруари очекуваме ...


Galaxy S10 ќе го има и во евтина верзија со 64GB

Samsung ќе лансира три верзии на Galaxy S10 смартфони во Барселона следната година. Третиот евтин модел ...


Samsung GALAXY S9 Plus: Најдобрата двојна камера

Samsung ексклузивно ги презентираше новите S9 и S9 Plus модели во недела во Барселона на Unpacked настанот. Најмногу...


N7 на MWC: Еден од премиум моделите NOA (ФОТО)

NOA N7 беше една од најдобрите понуди, за кого Телефони.мк зборуваше со претставникот од компанијата, Александар Илиевски...


Sony Xperia XZ2 и XZ2 Compact: Светла точка на MWC 2018

Sony штандот беше еден од најголемите на Mobile World Congress, кој ги презентираше новите модели од XZ серијата - Xperia XZ2 и XZ2...


Телефони.мк: Noa ги презентираше новите модели од N-серијата на MWC

NOA смартфоните беа ексклузивно презентирани за време на најголемиот мобилен технолошки саем во Барселона, кои веќе втора година по ред...


Македонски Телеком на MWC најави прототип на „смарт“ маски за заштита од загадување

Светскиот конгрес на мобилни технологии во Барселона, оваа година се одржува од 26 февруари до 1 март...


HMD Global со арсенал смартфони во Барселона за MWC 2018

HMD Global на штандот во Барселона излезе со Nokia 6, Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8810(банана телефонот во комплет...


ZTE Axon M еден од водечките иноватори на MWC

ZTE Axon M е одличен телефон, кој ги анимира корисниците со неговиот дводелен дисплеј. Дисплејот на Axon M може да го активирате како што...


LG на MWC 2018: V30 се надмина себеси! (ФОТО+ВИДЕО)

LG овој пат беше еден од најмоќните на Mobile World Congress во Барселона. Кога отидовме на штандот на LG, буквално како да влеговме во...


MWC 2018: Барселона преплавена со најнова технологија

Телефони.мк традиционално, како и секоја година, е на лице место на настанот, каде се наоѓа најголемиот европски настан за презентирање...


Huawei MediaPad M5 таблетите со премиум перформанси на MWC 2018

Премиум таблетите Huawei MediaPad M5 и M5 Pro официјално ги претставија во Барселона, кои според нашето видување се одликуваат...


Нова мобилна апликација за возачите на Ford

На светскиот конгрес за мобилни телефони во Барселона, Ford денес најави дека популарната апликација за навигација и сообраќај Waze од...


Сензорот на Galaxy S9 ќе биде под камерата

Samsung официјално ќе ги презентира Galaxy S9 и S9+ во Барселона на 25 февруари и многумина веруваат дека сега...


Samsung Galaxy S9: Објавени слики непосредно пред MWC

Samsung Galaxy S9 ќе биде презентиран во недела на 25 февруари. Како што секогаш се случува, предвремено излегуваат фотографии...


Nokia 7 Plus: Дизајн со тенки рамки

Протече слика со Nokia 7 Plus, при што може да се види јасно дизајн на идниот модел, кој се одликува без рамки на предниот панел...


Google Photos растура - 100 мил. корисници месечно

Google Photos е своевидна надградба на Google+ Photos сервисот...


Oppo R7 Plus во игра со ФК Барселона

Oppo и Барселона уште во јуни потпишаа спонзорски договор, па сега редно време е да се употребат најпознатите фудбалери за промоција на...


Oppo ќе ги носи боите на Барселона

Атрактивниот кинески бренд Oppo стана нов спонзор на фудбалскиот клуб Барселона со цел полесно да стигне до меѓународните пазари, особено...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm