Новости

Бесплатната игра што оствари профит од дури 3 милијарди долари

Успехот на Fortnite се базира на три нешта – игривост, затоа што играта е навистина заразна, достапност, затоа...


Google ги објави најдобрите Android апликации за 2018

Google го објави годишниот список со најдобри апликации и игри за Android уреди. Како најдобра ...


Fortnite цела 2018 година се надминува себеси

Fortnite стана ултра популарна игра во светот, која излезе пред 1 година. Во почетокот на ноември....


Популарната Fortnite сега може да се симне од било кој Android

Fortnite за кратко време стана најпопуларната бесплатна игра во жанрот на преживување до последен и сега ќе може неограничено да се...


Fortnite доаѓа на Android, но не и на Google Play

Од Epic Games најавија дека Fortnite наскоро ќе биде достапен на Android, но не и на Google Play. Наместо официјалната...


Погледнете на кои телефони може да ја играте Fortnite

Се уште не е познато дали Fortnite ќе може да се преземе директно од Google Playstore или сите што...


Fortnite ќе биде цел месец ексклузивна за Samsung Galaxy Note 9

Популарната игра за прежувување Fortnite постои голема можност да пристигне за Android кон крајот на ова лето, но за почеток цел еден...


Fortnite Battle Royale доаѓа и на смартфон

Fortnite Battle Royale како една од повеќе популарните игри за преживување ќе пристигне и на смартфон, најпрво за iOs мобилната...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm