Новости

BlackBerry се издигна и направи пресврт на пазарот

Кога Џон Чен го презема местото на извршен директор на BlackBerry, иднината на компанијата беше во прашалници...


BlackBerry Key2 излезе во лимитирано црвено издание

Од мноштвото смартфони, посебно внимание привлече црвениот BlackBerry Key2, смартфон со физичка тастатура...


На видик е Android 9.0 смартфон со масивна лизгачка QWERTY тастатура

Продуктот што досега не успеа никој да го креира како што треба е планиран за да излезе во првата четвртина....


BlackBerry видео за полесно менаџирање со QWERTY тастатурата на KEY2 за 2мин.

Без оглед на тоа што можеби BlackBerry KEY2 го имате со месеци, не мора да значи дека ги знаете сите трикови....


BlackBerry го претстави ценовно прифатливиот Key2 LE

Откако беше претставен Key2, неделава ја презентираа и неговата поевтина верзија Key2 LE, која би можела да ...


Берлин со IFA 2018 ќе биде средиштето на технолошкиот свет

Уште 2 дена останаа до отварањето на големиот технолошки саем IFA, кој ја отвори својата врата за прв...


BlackBerry KEY2 добива и Lite верзија

BlackBerry е најновиот бренд кој ќе ја примени Lite понудата на еден од своите најквалитетни смартфони со што ќе го доближи до поголем...


BlackBerry KEY2 ќе биде претставен на 8-9 јуни

BlackBerry го потврди следното име на својот бренд - KEY2, и ќе биде откриен на 8-јуни во Њујорк. Канадската...


BlackBerry Athena ќе биде наследник на Keyone

BlackBerry Athena е смартфон кој веќе е во развој и првата официјална потврда дека доаѓа наскоро пристигна од сајтот на кинеската...


BlackBerry ќе има смартфон со дуо камера

BlackBerry подготвува нов смартфон кој како главни карактеристики ќе ги има двојната главна камера на задната страна со LED блиц, како и...


Брендот Palm оди по истите стапки како BlackBerry и Nokiа

После 3 години кинеската компанија TCL го откупи правото на користење на брендот Palm од HP, производител за уреди...


За прв пат се појави BlackBerry Ghost Pro

BlackBerry наскоро ќе влезе во игра со модерните смартфони со целосна искористеност на предната површина со два нови мобилни уреди....


BlackBerry на MWC 2018: „Мисијата е исполнета со KeyOne“

TCL потврдува дека ќе лансира два нови BlackBerry телефони  во 2018 година и тоа се супер вести. Компанијата ги изложи...


Се појавија први детали за BlackBerry KEYone 2

BlackBerry најверојатно подготвува наследник на BlackBerry KEYOne смартфонот кој одлично пројде на пазарот и еден од нивните најуспешни...


Погледнете го првото видео со симпатичниот BlackBerry Motion

BlackBerry објави видео со прв поглед на дизајнот и дел од софтверот на најновиот смартфон BlackBerry Motion кој е најменет за средната...


Официјално BlackBerry Motion: Безбедноста на прво место

Официјално претставен е новиот смартфон на BlackBerry, кој се фокусира на безбедноста и сервиси. Новиот BlackBerry Motion доаѓа со слични...


BlackBerry Motion прикажан во нова слика

BlackBerry Motion всушност ќе биде официјалното име на смартфонот кој BlackBerry го подготвуваше со кодното име Krypton. 


Нема Oreo, ниту Nougat надградба за BlackBerry Priv

BlackBerry ги разочара корисниците на Android смартфонот BlackBerry Priv откако соопшти дека нема да изврши надградба на системот со...


Кои телефони први добиваат Android 8.0 Oreo

Потемнувањето на Сонцето донесе и нова верзија на Android оперативен систем. Google маестрално го направи презентирањето на осмата...


WhatsApp се предомисли и пак ја продолжи поддршката за BlackBerry

Од компанијата WhatsApp која стои зад популарната апликација за допишување посочија дека повторно се предомислиле и затоа уште еднаш ќе...


BlackBerry ја лансираше јунската надградба за заштита од новите закани

BlackBerry ја лансираше јунската софтверска надградба за своите Android смартфони кои ќе бидат заштитени од најновите хакерски закани,...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm