Новости

Новата надградба за iPhone колку добра толку лоша

Apple со iOs 12.4 надградбата го реши проблемот со безбедносната грешка во софтверот на FaceTime, но откако истата е доставена до...


iOS 12.1.4 го решава големиот проблем со FaceTime на iPhone

Apple со најновата софтверска надградба на iOs 12.1.4 ќе го реши големиот проблем со грешката во FaceTime апликацијата која овозможуваше...


Apple се извинува со ветување за поправка на багот во FaceTime

На крајот на минатиот месец информиравме за багот на FaceTime, што им овозможи на iPhone корисниците ....


Pixel 3/3 XL серијата со надградба за решавање на сите проблеми

Google иако лансираше многу квалитетни смартфони во новата Pixel 3 серија се соочи со неочекувани софтверски проблеми и багови кои го...


Еве како сами да проверите дали сте погодени од новиот Facebook баг

Социјалната мрежа е погодена од баг што ги направи ранливи фотографиите на 6.8 милиони корисници...


Нов скандал со Facebook пробиени слики на 7 милиони профили

Нов скандал со Facebook пробиени слики на 7 милиони профили


На Google + се загрозени над 50 милиони корисници

Google сега открива дека проблемот со нивната неуспешна социјална мрежа Google Plus е многу поголем, односно дека со проблематичниот API...


Google News почна да го цеди интернетот на смартфон

Нова грешка во мобилната апликација Google News предизвикува огромно трошење на мобилен интернет кај корисниците што доведува до големи...


Google ја укина последната надградба со Duo

Поради технички проблеми во софтверот Google е принуден да ја укине последната v30 надградба на мобилната апликација за комуникации Duo...


Бугарија во преговори со Alibaba за регионален центар

Бугарските медиуми пренесуваат дека Alibaba преговара за оттварање на регионален логистички центар во Бугарија. Заменик...


Нови грижи - Apple ќе ги паузира големите надградби на iOs

Apple најверојатно донел одлука за паузирање на големите надградби и новитети во оперативниот систем iOs па така дури следната година ќе...


Apple погоден од календарска „бубачка“

Apple мораше итно да реагира и да лансира нова софтверска надградба за оперативниот систем iOs 11 кој има „календарска“ бубачка, односно...


Apple лансираше надградба за проблемите на iOs 11

Apple ја лансираше втората помала надградба на оперативниот систем iOS 11 со која се решаваат неколку откриени проблеми од страна на...


Samsung ќе дава 200.000 долари ако откриете проблем

Samsung Mobile ја активираше новата програма за откривање на „багови“ која ќе вреди 200.000 долари и преку неа ќе има многу награди за...


Хрватот Фратриќ е еден од најуспешните „ловци“ на грешки на Microsoft

Хрватскиот инженер Иван Фратриќ, за „Google“ во Швајцарија е еден од најуспешните во пронаоѓање на багови во интернет сервисите на...


И Asus има проблеми со Android Nougat - Стопирана е надградбата за ZenFone 3

Покрај HTC сега и Asus има проблеми со надградбата со новата верзија на Android Nougat па затоа надградбата која беше планирана за...


Стопирана Nougat надградбата за HTC 10 поради проблеми

HTC 10 нема среќа со софтверската надградба и поради технички проблеми и грешки во системот стопирана е надградбата со последната верзија...


Facebook го прогласи Марк Цукерберг за мртов?!

Многу профили на најпопуларната социјална мрежа се заразени со пропуст, со кој се прогласени за мртви. Многу корисници биле шокирани кога...


iOS 10.1: Веднаш надградете го вашиот iPhone!

Apple потврди дека решава проблем за најновата верзија на софтверот iOS 10.1, за кој хакерите откриле лесен начин за преземање на...


Нов „баг“ на Pokemon Go ги оштети гејмерите

Заедницата на гејмери се пожали дека Pokemon Go има „баг“ кој сосема неочекувано ги трансформира покемоните кои се намачиле да ги уловат...


Apple со iOS 9.3.2 по десети пат ќе се обиде да ги реши проблемите

Помалите надградби на оперативниот систем iOs за Apple станаа веќе вообичаена практика бидејќи невобичаено доаѓаат со голем број на...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm