Новости

Преклопниот Huawei Mate X е одложен за 3 месеци

Huawei има импресивен раст на пазарот, кој сепак ќе ги преживее политичките тензии меѓу Америка и Кина. Технолошкиот гигант беше вториот...


Lenovo го откри својот план Б ако САД воведе уште санкции за Кина

Кинеската технолошка компанија Lenovo, еден од најголемите производители на компјутери, тврди дека без


Трамп: Huawei е опасен, ама може да влезе во трговскиот договор

Американскиот претседател Доналд Трамп на прес конференција одговори дека според него Huawei е многу опасна компанија по безбедноста на САД.


HTC се повлекува и од кинескиот пазар

HTC планира постепено да се повлече од кинескиот пазар на смартфони со цел да ги намали трошоците и да се фокусира повеќе на уредите за...


Конечно ги имаме цените за предводникот Xiaomi the Mi 9

Пред четири дена Xiaomi го најави најновиот предводник — Xiaomi Mi 9. Импресивен смартфон, со прифатлива....


Apple се надева на кинески камбек со црвен iPhone Xs

Apple скрои нов план како да направи камбек на кинескиот пазар каде во последната година има очајна продажба и голем пад на приходите....


САД официјално поднесе обвинение против Huawei!

Влошените односи меѓу САД и Кина дополнително ќе се влошат после подигнатото обвинените против американската ...


Кинеските 5G смартфони ќе бидат само 65 евра поскапи

Групацијата на кинески производители на смартфони направи одлична формула според која ќе се прави цената на новите 5G смартфони и тоа е...


Foxconn отпушти 50.000 работници

Тајванскиот гигант Foxconn донесе одлука да отпушти 50.000 работници од фабриките во Кина поради намалениот обем на производство на нови...


Вработени на Huawei уапсени за шпионажа во Полска

Двајца вработени на Huawei во Полска се уапсени под сомнение дека шпионирање во корист на кинеската влада.


"iPhone не вреди за парите“: Продавниците со попусти за Apple телефони

Тим Кук неодамна предупреди на „кинескиот проблем“ и неочекуваното намалување на побарувачката ....


Заврши златниот период на Apple, кинезите го „бојкотираат“ iPhone

Apple во последните неколку години изгуби над 300 милијарди долари пазарна вредност, а проблемите...


Apple ја призна лошата продажба на iPhone XS

Apple во писмо наменето за инвеститорите за прв пат јавно призна дека продажбата на новите модели iPhone XS, iPhone XS Max и iPhone XR е...


Премиум iPhone ќе почне да се произведува надвор од Кина

Apple донесе одлука со којашто започнува со производство на своите iPhone предводници во Индија...


Нова забрана, Apple престанува со продажба на одредени iPhone-и во Германија

После Кина, поради тужбата од Qualcomm, Apple повеќе нема да продава одредени модели на iPhone...


Gionee прогласи банкрот - Должи три милијарди долари

Gionee прогласи банкрот - Должи три милијарди долари


Apple ќе го послуша кинескиот суд по забраната на iPhone X

Apple ќе ја почитува забраната на кинескиот суд кој пресуди во корист на Qualcomm што резултираше со забрана за продажба на моделите од...


Qualcomm бара забрана и за новите iPhone Xs смартфони

Qualcomm не се задоволува од одлуката на кинескиот суд кој ги забрани за продажба смартфоните од претходната генерација на iPgone X и...


Забрана за продажба на iPhone X во Кина

Забрана за iPhone X во Кина по барање на Qualcomm.


Samsung Galaxy S9 во Поларно Сина и Galaxy Note 9 во Алпско Бела боја

Веќе ги видовме рендерите за Samsung Galaxy S9 во неговата Ледено Сина боја од Кина. Сега протекоа германски рендери...


Децата во Кина почнуваат да учат за вештачка интелигенција

Кинеските медиуми јавуваат дека вештачката интелигенција ќе стане задолжителна тема во стотици...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm