Новости

Huawei nova 7 серијата на смартфони доаѓа до крајот на месецов

Huawei се подготвува до крајот на месецот да ги промовира новите три смартфони од Huawei Nova 7 серијата која ќе понуди квалитетни...


4G смартфоните драстично ќе поевтинат

Смартфоните кои и натаму имаат можност за поврзување само со 4G мобилна мрежа се очекува до крајот на годинава да имаат големо намалување...


Преку Galaxy Watch ќе правите слики на Samsung Galaxy S20

Новата надградба на мобилната апликација Samsung Camera Controller на корисниците на премиум серијата на смартфони Samsung Galaxy S20 ќе...


Lenovo и Motorola ги продолжија гаранциите додека трае кризата со КОВИД-19

Lenovo и Motorola ги продолжија гаранциите на сите уреди до 31 мај, односно првично според проценките до кога би можела да трае кризата...


Honor 30: Четворна Sony камера со главен сензор од 50MP

Honor 30 го очекуваме да биде лансиран за 10 дена. Новиот предводник на подбрендот на Huawei ќе биде со камера од 50MP Sony IMX7xx, за...


Motorola Moto G8 Power Lite излезе официјално со батерија од 5000mAh

Motorola го претстави Moto G8 Power Lite со 6.5-инчен LCD дисплеј, 720x1600 HD+ резолуција и 5000mAh батерија. Со тоа се овозможува...


Samsung Galaxy A21 протече со гиф-слика од 360-степени

Galaxy A10 беше најпродаваниот буџетски смартфон во 2019 година, кој беше на топ листите на најпродавани смартфони во светот. Galaxy A20...


Facebook лансираше самостојна апликација Messenger за PC

Она што веќе долго време го правиме на нашиот смартфон, сега ќе може да го правиме и на персоналните компјутери. Facebook лансираше...


Роботот Томи ќе помага во болницата со заразените од коронавирусот

Томи е робот наменет за помагање на медицинскиот персонал во спасувањето и лекувањето на заболените од коронавирусот. Поради тоа што...


iPhone 9 доаѓа како 2020 „iPhone SE“ во црвено, бело и црно

Лансирањето на iPhone 9 конечно ќе биде реализиран наскоро, но според 9ToMac новиот уред ќе се вика ‘2020 iPhone SE’. Би требало да го...


Huawei бара од Google да ги пренесе апликациите во Huawei AppGallery

Huawei ги лансираше новите модели од P40 серијата, само што сега се со новата онлајн продавница за апликации AppGallery, која нема толку...


A1 Македонија ќе ги доставува месечните сметки електронски до корисниците

Согласно Уредбата донесена од Владата, како мерка за превенција од COVID -19 објавена во Службен весник бр.80/2020, се овозможува...


Samsung Galaxy A10s моделите добиваат Android 10 и One UI 2.0

Android 10 надградба е пуштена за Samsung Galaxy A10s, која се очекува да излезе во јуни 2020 година. Една од најважните алатки што...


Google со контранапад на TikTok со YouTube Shorts

Кинеската социјална мрежа TikTok стана ултра популарна со кратките видеа, која ја има во официјалните продавниц ина Apple и Google....


Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei...


Онлајн надополнување на кредитот и неограничено сурфање на омилените социјални мрежи со А1 Go Social

A1 Македонија оди чекор повеќе во понудата за припејд корисниците на мобилната телефонија, кои сега, додека се дома, можат да ја...


Samsung ќе додаде нови бои кај Galaxy S20 Ultra 5G

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G е еден од најспаките смартфони на пазарот, кој доаѓа во космички сива и космичка црна боја. Samsung наскоро...


Game of Thrones ќе го има кај Huawei AppGallery и Google Play Store

Android корисниците ја добиваат играта Game of Thrones RPG на Google Play и AppGallery онлајн продавницата на Huawei утре, на 3 април....


POCO F2 се појави како сертифициран модел со кодно име

Новиот модел на Xiaomi што уште не е објавен официјално, има кодна ознака M2004J11G, кој е сертифициран од руската агенција EEC. Немаме...


Xiaomi е оптимист: Продажбата во Кина ќе се врати во нормала

Во јануари и февруари мислевме дека коронавирусот е „кинески проблем“, што ќе влијае глобално врз намалена достапност на смартфони и...


Huawei P40 Pro е новиот крал за камерите според DxOMark

Главните напори на Huawei во најдобриот смартфон кој годинава го претстави беа вложени во подобрување на камерата, како и на новиот Kirin...

 
Најнови телефони