Новости

Huawei P30 Pro прикажан во бојата на изгрејсонцето

На точно десет до официјалната промоција од претстојниот Huawei P30 Pro протече нова слика која премиум смартфонот го прикажува во...


BlackBerry Key2 излезе во лимитирано црвено издание

Од мноштвото смартфони, посебно внимание привлече црвениот BlackBerry Key2, смартфон со физичка тастатура...


Проѕирниот Xiaomi Mi 9 ќе се вика Battle Angel

Xiaomi подготвува посебна верзија на Mi 9 премиум смартфонот кој ќе има проѕирна масла преку која ќе може да се видат внатрешните...


Прво официјално видео од прекрасно дизајнираниот Xiaomi Mi 9

Xiaomi во последно време не чека на ликстерите да објавуваат протечени слики и видеа бидејќи тој процес е невозможно да се спречи, па...


За прв пат Samsung Galaxy S10 Lite се појави во жолто

Samsung Mobile за прв пат во премиум сегментот ќе понуди боја на маската која повеќе одговара на потребите на младите генерации, наместо...


Apple признава дека новиот iPad може да се свитка

Корисниците забележија дека новиот iPad Pro се витка, а од Apple признаваат дека тоа е возможно...


Што ново е откриено за Huawei P30 Pro?

Huawei P30 серијата догодина ќе понуди доста атрактивни модели, а прв показател за тоа е приказот на заштитник за екранот на Pro моделот...


Samsung Galaxy S10 Lite ќе има уникатна боја

Samsung Galaxy S10 Lite ќе има уникатна боја


Apple догодина нема да понуди никакви измени во дизајнот

Според анализата на Nomura догодина Apple нема да понуди никакви драстични измени на дизајнот на iPhone смартфоните па затоа и се очекува...


Sony ќе има проѕирен смартфон на превиткување!

2019 ќе биде возбудлива година во мобилната индустрија. Како што претхондо пишувавме во нашата рецензија,...


Google го потврдува скорешното лансирање на Nokia 8.1

Ексклузивниот Nokia глобален бренд и еден од топ кандидатите за годината со подобрен углед на бренд, би...


Huawei ги открива тајните на својата нова батерија

Глобалниот бренд прави голем чекор во однос на издржливоста и брзината на полнење на батеријата...


Porsche Design и Huawei го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS

Porsche Design и Huawei Consumer Business Group (BG) го претставија новиот PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 20 RS...


Повисока интелигенција: Huawei ja открива HUAWEI MATE 20 серијата

Huawei Consumer Business Group денес ја претстави HUAWEI Mate 20 серијата, една од најочекуваните серии


Ќе излезе и ѕверската верзија на Huawei Mate 20 Porsche Design

Претходно пишувавме детално за спецификациите на новите модели на Huawei Mate 20 и Huawei Mate 20 Pro...


Јубилејниот Samsung Galaxy S10 ќе донесе нов дизајн

Samsung Mobile ќе мора во наредниот период да покаже дека е подготвен да внесе свежина во својата понуда бидејќи мобилната индустрија не...


Porsche Design ќе има и новиот Huawei Mate 20

Уште од 2016 година, Huawei потпиша договор со германската компанија Porsche Design. Оттогаш премиум смартфоните од Mate...


Huawei има одлична идеја за смартфон без засек на врвот

Huawei развива нов концепт на дизајн за смартфон со Full дисплеј, но наместо со засек на врвот на екранот, планира да постави дупче во...


Twitter донесе нова навигација за Android

Twitter чекаше релативно долго време за да ја пушти во употреба новата навигација за Android апликацијата која со месеци беше дел од бета...


Galaxy Note 9 нема да понуди многу измени во дизајнот

Нов извештај од Азија тврди дека претстојниот фаблет Galaxy Note 8 според доставувачите на компоненти нема премногу да се разликува од...


Едноставен трик за враќање на стариот Gmail

Новата верзија на Gmail постепено стигнува до голем број на корисници и промените за декстоп верзијата веќе се видливи. Сепак, ако не сте...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm