Новости

Sony подготвува поевтин смартфон Xperia L3

Sony Mobile се буди од зимскиот сон со дури трет смартфон по ред кој протече во јавноста, наменет за основната класа, покрај веќе...


Потврдено името на Lite моделот на Galaxy S10

Samsung Mobile годинава за прв пат ќе лансира мини или Lite модел на премиум смартфонот, но именувањето за да се разликува од...


Huawei официјално со P Smart 2019 во Македонија

Huawei официјално и пред македонската јавност го претстави новиот квалитетен модел од високата средна класа P Smart 2019 кој од неодамна...


iPhone XR 2 ќе има дуо камера

Apple годинава повторно ќе лансира поевтин модел од iPhone XR сегментот, но притоа ќе се потруди да понуди неколку подобрување на...


Alcatel го претстави евтиниот 1x со дуо камера

TCL претстави нов евтин модел на Alcatel кој има неколку модерни елементи како Full дисплеј со 720p + резолуција и дуо камера. Новиот...


Huawei го лансираше поевтиниот Y7 Pro (2019)

Huawei ја прослава новата година со лансирање на новиот и поевтин модел Huawei Y7 Pro (2019) кој е замислен како „помал“ брат на неодамна...


Moto G7 ќе има одличен дизајн

Нов рендер од Moto G7 со слика од заштитна маска покажува малку, но доволно за дизајнот на новиот квалитетен смартфон кој ќе има...


Moto P40 ќе има вградена селфи камера

Moto P40 ќе има вградена селфи камера


Sony Xperia XZ4 ќе има двојна селфи камера

Sony Xperia XZ4 ќе има двојна селфи камера


Што има да понуди Samsung Galaxy M20?

Samsung Mobile доста тивко и далеку од очите на јавноста ја подготвува новата Galaxy M серија која ќе биде додаток на S, A и J сериите и...


Nokia 7.1 е одличен во средната класа

HMD Global продолжува со стабилното темпо на лансирање на нови смартфони во секој квартал, а овој пат настапи повторно во средната кон...


Moto G7 ќе биде огромен смартфон

G серијата на Motorola се очекува да го донесе можеби досега најквалитетниот и најмоќен уред. Судејќи според првата протечена слика од...


Nokia 7.1 Plus ќе дојде со Zeiss камера

Од претстојниот Nokia 7.1 Plus се појави нов визуелен рендер кој открива многу детали за самиот дизајн, па така се дознава дека уредот ќе...


Што ќе понуди Xiaomi Mi 8 Lite?

Xiaomi ќе примени слична тактика како Huawei и од својот најмоќен премиум смартфон Xiaomi Mi 8 претстави и Lite верзија која ќе биде...


Прва слика од шестата генерација на Xiaomi Redmi Note Pro

Xiaomi наскоро е подготвен да ја лансира шестата генерација на квалитетниот и поевтин фаблет Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Од него се појави...


Xiaomi Mi 8 добива нова посебна верзија за млади

Xiaomi подготвува нова интересна верзија на Xiaomi Mi 8 наречена Youth која според самиот назив сосема е извесно дека ќе биде наменета за...


Каква камера имаат новите iPhone Xs и iPhone Xs Max?

iPhone Xs смартфоните има двојна главна камера составена со RGB сензор во боја од 7 мегапиксели со f/2.2 леќа и Infrared камера со...


Стигна голема потврда за Motorola One

Motorola веќе е добро познато дека ќе настапи со нов смартфон од Android One програмата на Google која овозможува долготрајна софтверска...


Motorola One Power се повеќе се наближува

Motorola One Power е сосема извесно дека наскоро ќе ја доживее официјалната промоција бидејќи веќе ги собра сите сертификати и дозволи, а...


Откриен процесорот на Xiaomi Mi Max 3 Pro

Xiaomi наскоро ќе ја финализира новата Xiaomi Mi Max 3 со дополнителен Pro модел кој треба да понуди за нијанса помоќен хардвер и поголем...


Nokia X5 ќе биде глобално достапен

HMD Global нема долго да го држи неодамна претставениот смартфон Nokia X5 како ексклузива за кинескиот пазар и наскоро ќе биде достапен...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm