Новости

Apple обезбедува премиум Largan леќи за камерата на iPhone 12

iPhone 12 смартфоните би требало да пристигне со брз полнач од 5W, а кутијата за пакување на смартфонот овој пат ќе биде помала, и без...


Huawei има нов предизвик за милион долари - AppsUp

Huawei сака масовно да почне да се креираат апликации за Huawei AppGallery со помош на AppsUp предизвикот. Со сите алатки и ресурси...


Samsung Galaxy M41 доаѓа со масивна батерија од 6800 mAh

Samsung Mobile веќе доби сертификат за новиот смартфон Galaxy M41 кој наскоро треба да пристигне на пазарот со масивна батерија со...


Xiaomi ќе лансира супер брз полнач со рекордни 120W

Xiaomi наскоро ќе лансира нов супер брз полнач кој ќе има рекорден капацитет на брзо полнење на батерија од 120W.


YouTube сака да му се спротивстави на TikTok

Технолошките гиганти сфатија колку е моќен TikTok и затоа YouTube, Facebook и Instagram почнаа да спремаат конкурентни апликации за да му...


Корисниците на Mac профилите нападнати од хакери

Нов ransomware краде лозинки и броеви од кредитни картички. Долго време корисниците на Apple Mac компјутерите беа на некој начин...


Marshal го лансираше најевтиниот премиум Bluetooth звучник

Еден од најквалитетните производители на аудио опрема Marshal го ласираше најевтиниот премиум Bluetooth звучник кој се продава за цена од...


Motorola One Fusion најавен со пониска цена

Motorola најпрво го лансираше Plus моделот на One Fusion смартфонот, за сега да ја лансира „Lite“ верзијата која иако ја нема таа додавка...


Повторно се појави Samsung Galaxy Tab S7+ 5G

Претстојниот таблет Samsung Galaxy Tab S7+ 5G повторно се појави на интернет овој пат на германската веб страна за поддршка на корејскиот...


Bolt алтернативата на Uber достапен и за Huawei

Huawei постигна договор со европскиот стартап Bolt чија мобилна апликација за наоѓање превоз ќе биде достапна во маркетот на апликации...


Идните Nokia смартфони ќе бидат со посебна кибернетска заштита

HMD Global објави дека ја купиле компанијата Valona Labs, специјализирана за кибернетска безбедност, и така одлучиле да го отворат новиот...


Microsoft ќе го освежи изгледот на Windows 10

Уште пред неколку месеци од Microsoft најавија дека ќе има промени во Windows 10, а вчера на официјалниот блог прикажаа како ќе изгледаат...


Европската комисија ги прифати правилата за имплементирање на 5G мрежа

Европската комисија ги прифати Правилата за имплементација на безжичните пристапни точки што покриваат мало подрачје, таканаречени мали...


Facebook лансира нова кампања што помага во препознавањето на лажни вести

Facebook почнува нова кампања со којашто ќе се обиде да ги едуцира своите корисници со цел полесно и побрзо да може да ги идентификуваат...


Samsung Galaxy Z Flip 5G - Објавени се нови слики

Фановите на Samsung го очекуваат новиот преклопен смартфон на јужнокорејскиот бренд, кој ќе биде со 5G технологија. На интернет се...


Samsung Galaxy Note 20 Ultra прикажан во Mystic Bronze боја

За прв пат се појавија оригинални слики од дизајнот на претстојниот најмоќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Ultra кој е прикажан во...


LG догодина со смартфон кој се витка како ролна

LG уште пред неколку години беше еден од првите брендови кој лансираше смартфон кој може да се превиткува со еластичен дисплеј, но потоа...


Официјално претставен огромниот Honor X10 Max

Huawei преку суб-брендот Honor го претстави новиот огромен смартфон Honor X10 Max кој доаѓа со големина на таблет, односно дијагоналата...


WhatsApp доби еден тон новитети и подобрувања

WhatsApp која е во сопственост на Facebook ќе треба да се потруди да ги убеди корисниците дека и натаму целосно ја гарантира приватноста...


Летно освежување од А1, попуст од 15.000 денари за купување на уред

Корисниците на фиксни и мобилни услуги во пакетот А1 Combo имаат можност да искористат попуст од 15.000 денари за купување на смартфон,...


„Apple не е доминантен, туку помогна сите да се развијат“

Европската Унија неодамна започна две истраги против Apple - едната е поврзана со системот за мобилно плаќање Apple Pay, а другата...