Новости

Facebook додава Face ID технологија во Messenger апликацијата

Facebook воведува нов начин на испраќање пораки на чет во Messenger апликацијата. Се тестира новата биометриска технологија - Face ID или...


Google Drive значително ја подигна безбедноста

Мобилната апликација на Google Drive доби нова верзија која овозможува логирање на корисниците и потврда на нивниот идентитет преку Touch...


iPhone ќе се отклучува и со маска на лицето

Apple лансираше нова софтверска надградба на оперативниот систем iOs 13.5 која е во бета фаза на тестирање и наскоро ќе биде достапна за...


Apple го спрема поевтиниот iPhone SE Plus со голем дисплеј

Минатата недела Apple го претстави новиот модел iPhone SE, кој е евтин телефон, а под хауба го поседува најмоќниот хардвер на Apple....


Можно ли е денес да го откријат новиот Apple iPhone 9?!

Пред неколку недели Apple најави дека ќе лансира неколку нови iPad Pro таблети, 11-инчен модел и 12.9-инчен модел. Ја откри новата...


Прв пат Apple ќе претстави два евтини смартфона

Веќе знаеме за iPhone 9 како поевтина варијанта, додека другиот модел ќе биде iPhone 9 Plus, со поголем дисплеј од 5.5 инчи. iPhone 9 ќе...


Со iPhone и Apple Watch ќе ги отклучуваме автомобилите

Apple работи на иновацијата да не мора да го земаме клучот од автомобилот со нас, за да можеме да го отклучуваме автомобилот со...


Нов iPhone доаѓа веќе во март

Се погласни се дописите дека Apple во февруари ќе го финишира производството на новиот поевтин модел на iPhone 9 кој ќе биде надградба на...


iPhone 9 ќе биде поевтин смартфон со поголем дисплеј

Apple долгоочекуваниот смартфон во средната класа со пониска цена најверојатно ќе го материјализира како iPhone 9 кој ќе има поголем...


iPad Pro 2020 ќе биде со револуционерен дисплеј и побрз чип

iPad Pro моделите на Apple што моментално се пуштени во продажба се очекува да добијат наследници следната година во март. Во втората...


WhatsApp со поддршка за сензор за отпечатоци и за Android

Android корисниците веќе имаат допонителна мерка на безбедност за WhatsApp пораките. Апликацијата сега поддржува отклучување со...


За помалку од 1 месец доаѓаат Pro моделите на iPhone

Како што се ближи септември, се повеќе гласини има за новите iPhone модели. Датата најверојатно ќе биде 10 септември. Оваа година...