Новости

Тим Кук повикан да сведочи за скандалот со FaceTime

Главниот извршен директор на Apple Тим Кук е повикан од Конгресот на САД да сведочи пред Комитетот за трговија со цел да го објасни...


Apple се извинува со ветување за поправка на багот во FaceTime

На крајот на минатиот месец информиравме за багот на FaceTime, што им овозможи на iPhone корисниците ....


iOS 12.1 пристигнува денес со новитет eSIM поддршка

Евентот на Apple се одржува денес, на кој треба да бидат презентирани новите продукти и новиот мобилен оперативен...


Патентот на Samsung открива AR emoji видео повици

Неодамна откриен патент на Samsung открива дека компанијата ќе воведе нова технологија за воведување на ...


Apple го претстави новиот модел на iPad

Со најновиот модел на iPad имате и стилус за олеснето ракување со уредот, кој чини 329 долари. Нема многу новитети...


Apple ќе го поправи проблемот со слушалката на iPhone 8 со софтверско ажурирање

Корисниците на iPhone 8 и iPhone 8 Plus забележаа минатата недела дека има проблем со слушалките...


Позната првата голема промена во iOS 11

Apple полека ја подготвува следната верзија на iOS оперативниот систем со број 11 која ќе донесе неколку квалитетни промени. Засега се...


Сте виделе ли селфи стап за лаптоп?

Њујоршкиот уметник Том Гејл дошол до одлична идеја, затоа што смета дека сликањето селфи со телефон е досадно. Така направил селфи стап...


Новиот Apple Watch ќе има камера

Најголемата новост за наследникот на Apple Watch е камерата FaceTime...


Мафни и на камерата - Facebook Messenger со видео повици

Facebook Messenger апликацијата доби нов начин на комуницирање, а тоа е со опцијата за воспоставување на видео повици со што се доближува...


Пуштен iOs 8.1.3 - Овој пат Apple се потрудил

Претходните надградби на оперативниот систем iOs 8 не ги задоволуваа корисниците бидејќи не ги решија главните проблеми и недостатоци на...


Претставен iPad mini 3 - Првиот таблет со Touch ID скенер

Apple повторно е во центарот на светското внимание откако денес претстави повеќе нови производи, меѓу кои и обновениот iPad mini 3 кој е...


iPhone 6 во Македонија - Еве каде ќе го најдете

iPhone 6 најновиот крик на мобилната технологија кој својата светска премиера ја доживеа пред десетина дена и кој со нетрпение го...


iPhone 5s ќе ве направи подобри родители

Apple промовираше нова кампања за iPhone 5s наречена Parenthood во која се содржат повеќе апликации кои им помагаат на родителите подобро...


iOs 8 ќе донесе групни телефонски разговори

Откако Apple пред една недела го претстави новиот iOs 8 постојано на површина излегуваат новитети во софтверот кои не беа покриени со...


Лансирана нова iOS 7.0.4 надградба

Apple за многу краток период лансира нова надградба на оперативниот систем iOs 7 кој досега откри многу слабости и бројни грешки во...


Steve Jobs училишта отворени во Холандија

Во новиот образовен експеримент, децата во холандските школи сами ќе одберат што и каде сакаат да учат, а во училиште ќе доаѓаат кога ќе...


Излезе iOS 6 beta 2 за тестирање

Apple ја претстави втората beta верзија за новиот iOS 6, наменета за тестирање со кодно име iOS 6 beta 2.


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm