Новости

Google: Забраната за Huawei би можела да биде ризична за националната безбедност

Забраната што ја потпиша претседателот Доналд Трамп во мај, би можела да има лоши последици за САД...


Facebook воведе забрана на Huawei за неговите апликации

Facebook е уште една американска компанија која упати нов удар кон кинескиот бренд Huawei вовлечен во трговската војна меѓу САД и Кина и...


Facebook до крајот на 2019 исфрла своја криптовалута на пазарот

Facebook одамна се стреми кон влегување на пазарот на криптовалути, без разлика на тоа што се покажа ....


Facebook ќе биде драстично променет, дизајнот на логото и бојата

Не само што ќе дојде до драстични промени во дизајнот, туку шефот на Facebook уверува дека планот .....


Facebook, Amazon, Google, Twitter и Microsoft ветија силна борба против интернет тероризмот

Петте глобални технолошки компании ветија дека ќе го сузбијат објавувањето на терористички содржини ....


Марк Цукерберг ја договарал иднината на Facebook кај Макрон

Цукерберг се надева дека во соработка со владите од цел свет ќе успее да го реши проблемот со објавата...


Facebook Messenger ќе зафаќа малку простор и брзо ќе се активира

На годинешната F8 конференција гигантот Facebook најави големи измени во сите сервиси, особено во апликацијата Facebook Messenger која...


Nokia 8110 4G V15 доби WhatsApp и Facebook поддршка

Ретро телефонот кој повторно беше лансиран Nokia 8810 4G V15 ќе биде уште покорисен за модерното време со најновата софтверска надградба....


Апликациите на Цукерберг ги излудеа корисниците деновиве

Проблемите со користењето на Facebook, Instagram, WhatsApp и Messenger се појавија околу пладне. Низ цела....


Новиот австралиски закон би можел да го испрати Цукерберг во 3 годишен затвор

Австралија ќе ги казнува социјалните мрежи до 10% од нивната годишна добивка, а директорите на компаниите....


Facebook наскоро ќе ви испрати важен мејл

Од скандалот со Cambridge Analytica, па се до споделувањето на вашиот телефонски број, масивната...


Клубот на побогати од 100 милијарди долари доби уште еден член

Шефот на Amazon, Џеф Безос, тежи 145 милијарди долари, но сега во клубот на милијардери побогати од 100 ...


Измамник ја призна вината, Facebook и Google ги оштетил за 123 милиони долари

Мажот од Литванија во мејловите се јавил како претставник на компаниja со која Facebook и Google соработувале...


Брајан Актон побара од студентите да го избришаат Facebook

Еден од основачите на What'sApp, Брајан Актон, пред студентите на Стенфорд јавно препорача да го избришат профилот...


Facebook ја менува стратегијата поради поголема заштита на приватноста

Марк Цукерберг вети дека Facebook ќе го претвори во платформа што ќе биде погрижлива за приватниот...


Сега може да го активирате Dark mode на Facebook Messenger

Facebook ја тестираше претходно опцијата Dark Mode со лимитиран број на корисници, но сега конечно почна...


Сакате да го избришете Facebook, но не би се откажале од Messenger?

Ако не го сакате повеќе Facebook и сакате да го избришете профилот, но не сакате да се откажете од Messenger...


Планот на Facebook за обединување на WhatsApp, Instagram и Messenger му пречи на ЕУ

Предложената интеграција на четирите апликации би можеле да се случат во ЕУ само доколку се исполнат сите услови...


Facebook открива дека работи на новиот проект LOL, за да привлече тинејџери

"LOL" моментално е во бета тестирање, па уште не е јасно дали само ќе биде додаток во Facebook...


Доаѓаат избори, Facebook ги заострува правилата

Facebook за идни избори во Индија, Нигерија, Украина и Европската Унија, најавува построги политички правила ....


Овој крадливец на податоци ги заразил уредите од цел свет

Меѓу заразените се игрите што потсетуваат на популарната Flappy Bird, емулатори и апликации како што се калкулаторот ...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm