Новости

HTC се откажува од евтините смартфони

HTC и во 2019 година ќе продолжи со новата политика на напуштање на смартфоните во пониските класи и тоа дополнително ќе биде изразено во...


Познати сите адути на Xiaomi Redmi 7

Xiaomi како што е веќе добро познато неодамна ги регистрираше сите три модели од новата Xiaomi Redmi 7 серија. Сега, потврдата е...


Официјално: Lenovo Z5 Pro GT е првиот смартфон со Snapdragon 855 и 12 GB

Lenovo навистина направи исчекор со промоцијата на ултра моќниот смартфон Lenovo Z5 Pro GT кој е рекордер со осум-јадрен Snapdragon 855...


Huawei P30 Pro ќе има четири главни камери

Huawei P30 Pro ќе има четири главни камери


Папагалот Роко може да ја натера Alexa да му купи овошје

Роко, африкант сив папагал е во љубовна афера со Alexa на Amazon. Папагалот разговара...


Откриено е колку ќе чини новиот процесор на Intel со 28 јадра

Intel на почетокот на годината ги претстави сите можности на процесорот со 28 јадра, а лансирањето...


„Жал ни е“- ново извинување на Facebook после багот со фотографиите

Facebook објави дека поради API баг било возможно да им се пристапи на фотографии на милион корисници...


E-Tinex е новата онлајн продавница за нарачки од дома

Tinex е еден од најголемите синџири со маркети во Македонија, затоа сегашната вест со онлајн верзија е голема...


Идниот iPhone ќе ги комбинира Face ID и Touch ID

Apple планира значително да ја зајакне безбедноста на идните модели на смартфонот iPhone. Тоа се открива благодарение на нов патент кој е...


Google Assistant ќе ви дава прогнози за откажан лет

Апликацијата базирана на вештачка интелигенција Google Assistant ќе користи напредни алатки за предвидување дали летот на корисниците ќе...


Lenovo Z5s ќе биде прв смартфон со 12 GB RAM

Lenovo Z5s ќе биде прв смартфон со 12 GB RAM


Sony Xperia XZ4 ќе има двојна селфи камера

Sony Xperia XZ4 ќе има двојна селфи камера


Huawei nova 4 пристигна со 48 мегапикселна камера и три сензори

Huawei nova 4 пристигна со 48 мегапикселна камера и три сензори


Наскоро прва демонстрација на Samsung Galaxy со 5G

Наскоро прва демонстрација на Samsung Galaxy со 5G


Погледнете како изгледа ако отпатувате во вселената

Ричард Бренсон успеа и покажа и им докажа на сите што се сомневаа во него, дека туристичката посета на вселената ....


Ќе го оставите ли вашиот смартфон за да освоите 100 илјади долари?

Лицето што ќе биде одбрано за овој натпревар ќе мора да помине една година без смартфон и таблет, но....


Чарлс Мартинет влезе во Гинисовата книга на рекорди благодарение на Super Mario

Мартинет прв пат се појави како Super Mario во 1995 година и оттогаш го позајми својот глас на истиот лик т....


Топ 25 најлоши лозинки од 2018 година!

Без разлика на тоа што веќе со години сме посветени во предупредувањето и едуцирањето на корисниците...


WhatsApp воведе многу корисна опција

WhatsApp воведе нова опција за Android верзијата на мобилната апликација со која овозможи користење на слика во слика. Тоа значи дека...


OnePlus 6T McLaren се полни неверојатно брзо

OnePlus 6T McLaren покажува дека е еден од новите шампиони на супер брзото полнење на батеријата. OnePlus 6T McLaren доаѓа со импресивна...


Што ново е откриено за Huawei P30 Pro?

Huawei P30 серијата догодина ќе понуди доста атрактивни модели, а прв показател за тоа е приказот на заштитник за екранот на Pro моделот...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm