Новости

Подарете на ваш пријател четири месеци бесплатно Apple Music

Apple воведе нова промоција на премиум сервисот за музика Apple Music со што на ваш пријател ќе може да му подарите дури четири месеци...


Facebook открива дека работи на новиот проект LOL, за да привлече тинејџери

"LOL" моментално е во бета тестирање, па уште не е јасно дали само ќе биде додаток во Facebook...


Вашите пораки на WhatsApp стануваат (по)приватни и забавни

Популарната чат апликација WhatsApp во новата година влезе со три интересни нови опции, кои допишувањето....


Со гифови ќе се допишувате и на Instagram

Instagram како социјална мрежа со најголем раст во изминатиот период, постојано воведува нови услуги и функции за своите корисници. Сега,...


Google ја купи Tenor GIF платформата

Интернет гигантот Google реши да ја презеде компанијата која стои зад Tenor GIF платформата и со нејзиното знаење, искуство и технологија...


Како Google Search ќе функционира директно во iMessage?

Google соопшти дека нивната мобилна верзија на Search ќе биде директно интегрирана во iMessage апликацијата за допишување на уредите на...


Instagram станува уште позабавен

Instagram воведува уште еден новитет кој е наменет пред се за младата популација со што мобилната апликација ќе стане уште позабавна за...


Messenger Kids: Facebook најде забава за децата

Facebook ја најави апликацијата Messenger Kids, која ќе биде наменета исклучиво за деца од 6 до 12 години. Се разбира, Messenger Kids ќе...


Како да споделите GIF на Instagram

Може ли да се споделат GIF датотеки преку Instagram? Instagram нема матична поддршка за GIF слики, но сепак е возможно..


Facebook ќе ги збогати коментарите и со гифови

Како што во Messenger апликацијата одамна има вградено посебно копче за испраќање на гифови, така сега Facebook ќе им овозможи на...


GIF анимациите се забавната страна на Samsung Galaxy S8

Велат дека Samsung Galaxy S8 има тајна опција за креирање на ГИФ анимации, но тоа е само за оние што не ја откриле опцијата. Samsung во...


Стартува пред-продажбата на Huawei P10 во Македонија со луксузна кутија додатоци како подарок

Huawei најави дека започнува пред-продажба во Македонија на новиот модел P10, со подарок луксузна кутија со додатоци. Прелиминарните...


Facebook ќе дозволи анимирани гифови како коментари

Facebook планира наскоро повторно да ја раздвижи социјалната мрежа менувајќи го делот за коментари по подолго време со опцијата за...


Google за доцнењето на Pixel смартфоните дава подарок од 50 долари

Google очигледно добил поголем број на нарачки за Pixel и Pixel XL смартфоните отколку што можел да испорача, па затоа корисниците кои...


Неодоливиот Galaxy Note 7 со нова реклама за S Pen

Galaxy Note 7 доби нова реклама за практичното пенкало S Pen, поради што телефонот се разликува од сите други модели...


Олимпијадата забрани гифови, вајнови и стриминг

Олимпискиот комитет изрече строга забрана за пренос во живо на мобилните платформи како Periscope, Facebook Live, Meerkat и останатите, а...


Мега надградба на Viber, може да се испраќаат и пари

Viber преку ноќ ја воведе една од најголемите надградби досега со еден тон нови опции за корисницити меѓу кои можноста за испраќање на...


Facebook - Цукерберг ја тестира „жолтата“ верзија

„Жолтата“ верзија на Facebook може да ја користи само шефот Марк Цуклерберг, која претставува интерна Facebook апликација за iPhone, со...


Giphy овозможи бројни ефекти за креирање гифови

Giphy е со гаранција најдоброто место за правење и наоѓање на гифови, но дали некогаш сте посакале истите да ги украсите со светкави...


Twitter ќе ве преплави со гифови

Twitter објави дека на своите корисници ќе им овозможи на многу лесен начин да објавуваат гиф анимации на најразлични теми слично како во...


Gifpop е супер апликација за брзи 3D гифови

Гифовите како забавен начин за изразување на „мисли“ од модерната поп култура или пак сатира се многу популарни, но за да не пребарувате...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm