Новости

Xbox игри на смартфон? - Наскоро со xCloud

Microsoft ги прикажа првите потенцијали на нова апликација xCloud која треба да овозможи без никакви пречки да се играат XBox видео игри...


Xiaomi очекува помош од гејмерите за Black Shark 2

Xiaomi ќе ја вклучи и гејминг заедницата при изработка на новиот специјализиран смартфон за мобилни видео игри Xiaomi Black Shark 2 кој...


Бесплатната игра што оствари профит од дури 3 милијарди долари

Успехот на Fortnite се базира на три нешта – игривост, затоа што играта е навистина заразна, достапност, затоа...


Apple објави список со најдобрите апликации за iPhone и iPad

Компанијата од Купертин го објави својот годишен список со најдобра содржина за своите iPhone и iPad уреди. Apple ги одбра најдобрите...


Ова е најпродаваната игра во 2018 година

Иако е претставена на почетокот на октомври, Call of Duty: Black Ops 4 е најпродавана игра на годината...


Samsung 8К телевизорите се врвни и најпродавани веќе 12 години

Samsung е лидер во креирањето на 8K резолуција, односно врвен иноватор во областа на екрани, како за мобилна...


Nintendo ќе го претвори вашиот смартфон во Game Boy

Nintendo сака да ја искористи носталгијата која сега владее кон старите конзоли за видео игри од крајот на 90-тите и почетокот на првата...


Fortnite се гаси? Изгледа дека доаѓа крај на заразната игра

Fortnite дефинитивно е најпопуларната игра на годината, затоа голем број на корисници нема да бидат среќни...


YouTube ја гаси посебната Gaming апликација

Посебната мобилна апликација YouTube Gaming наскоро ќе биде укината, а оваа платформа ќе продолжи да функционира и да биде достапна преку...


Chrome за Android ќе проверува отпечатоци од прсти

Chrome во бета верзијата за Android најави нова функција која наскоро ќе стане официјална и дел од финалната апликација, а се однесува на...


Најпопуларната игра конечно на Android: Со кои телефони може да ја играте Fortnite

Милиони корисници со месеци ја очекуваат најпопуларната игра на светот на Android. Од Epic Games...


Најмоќниот телефон Samsung Galaxy Note 9 пристигна со „волшебното стапче“

S Pen на Note 9 е навистина вреден Bluetooth уред на смартфонот. За бизнис корисниците и оние што често патуваат...


Преднарачките на Samsung Galaxy Note 9 доаѓаат со Fortnite

Samsung ќе има огромна кампањата за Galaxy Note 9, со кој сака да таргетира различни типови на корисници....


Fortnite доаѓа на Android, но не и на Google Play

Од Epic Games најавија дека Fortnite наскоро ќе биде достапен на Android, но не и на Google Play. Наместо официјалната...


Не знаете што е GDPR? Играјте Cyber Chronix за да научите се за безбедноста на податоците

GDPR е воведен во Европската Унија, но луѓето не се информирани какви промени носи новата регулатива...


FIFA 19 доаѓа заедно со Лига на шампионите

Играта FIFA 19 го објави трејлерот, со што потврдува дека официјално излегува на 28 септември...


Лансирани се Snappables AR игрите за Snapchat

Snapchat претстави ревидиран интерфејс UI, кој ги има сторијата од пријателите и фамилијата на корисникот,...


Fortnite Battle Royale доаѓа и на смартфон

Fortnite Battle Royale како една од повеќе популарните игри за преживување ќе пристигне и на смартфон, најпрво за iOs мобилната...


Лимитирано издание на Galaxy Note8: Донација на Олимпијадата

Непосредно пред одржувањето на Зимските олимписки игри, кои оваа година треба да се реализираат во Јужна Кореја, Samsung го претстави...


Intel NUC: Осмата генерација на i7 процесорот

Next Unit of Computing (NUC) е концептот што Intel го промовира веќе неколку години, но сега дојде времето да пристигне овој уред, кој е ...


Super Mario помага во спречување на деменција

Деменцијата, или сенилност, како што некои ја нарекуваат, е постепено влошување на интелектуалните способности на човекот. ..

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm