Новости

Dark Mode сега достапен и на Google Assistant

Google на своите апликации Search и Assistant овозможи корисниците да го акивираат режимот на работа со темен екран Dark Mode, како за...


Samsung ги лансира AKG N400 - подобра алтернатива од Galaxy Buds+

Samsung открива подобра алтернатива за Galaxy Buds+, кои ќе бидат значително подобри, а ќе бидат и со повисока цена. Новите AKG N400...


Што открива првиот рендер од LG V60 ThinQ?

LG Mobile го откажа планираното учество на Светскиот мобилен конгрес во Барселона поради страв од ширење на зараза со корона вирусот што...


Google се тргна од Smart Home на Xiaomi од безбедносни пропусти

Google повеќе не дозволува интеграција на нивното смарт асистент на системот за паметен дом на Xiaomi.


Google Pixel Buds ја затресуваат позицијата на AirPods

Google Pixel Buds се безжични слушалки што беа пред некој ден презентирани, кои ќе бидат директната конкуренција на AirPods. Зошто? Затоа...


Google Pixel Buds: Никаде без слушалки

Google ги лансираше своите безжични слушалки, кои не служат само за слушање музика или јавување на телефонски повик. Со помош на Google...


Ова е новиот мини смартфон, што го разви „таткото на Android“

Енди Рубин е познат како основачот на Android, мобилниот оперативен систем што денес го користат повеќето смартфони во светот, но и како...


Google го лансира Stream за лесно да префрлате музика и видеа меѓу уреди

Google постојано ги подобрува своите сервиси за полесна интеракција меѓу различни уреди. Dubbed Stream е новата алатка што им овозможува...