Новости

Amazon (не)случајно ја објави датата за објава на Huawei P30 Pro

Случајно или неслучајно, Amazon Italia ја објави за лансирање на Huawei P30 Pro. Датата е закажана наводно за 5 април...


Наводно ова се официјалните цени за Huawei P30, P30 Pro, и P30 Lite

Уште само една недела ќе броиме до Huawei P30, Huawei P30 Pro, и Huawei P30 Lite. Новите предводници ...


Германската тајна служба не му верува на Huawei за 5G мрежата

Германската тајна служба BND нема доверба во кинескиот производител Huawei за обезбедување на инфраструктурата со базни станици за 5G...


Huawei P30 Pro ќе биде со 8GB + 256GB меморија

26 март е фамозната дата кога Huawei P30 серијата официјално ќе биде претставена во Париз. Протекоа ...


Apple е под притисок на иновациите од истокот

Huawei, Samsung, Xiaomi и другите компании развиваат телефони со екрани на виткање, а на Apple изгледа ќ...


Големи најави за Huawei P30: „Нешто што уште никој не го направил“

Уште малку време остана до претставувањето на новиот предводник на Huawei, кој би требало да донесе нешто што ....


Huawei се очекува да претстави две рефреширани верзии на Watch GT

Минатата година Huawei ја претстави Mate 20 серијата заедно со Huwaei Watch GT. Сега се шпекулира и дека...


Samsung спрема уште два преклопни уреди - едниот со вертикален преклоп

После Galaxy Fold, Samsung развива уште два модела на смартфони со свиткувачки екрани, едниот е како Mate X....


Huawei P30 Lite доаѓа нешто порано

Huawei потврди дека на 14 март, односно на десетина дена до главната промоција ќе го лансира Huawei Nova 4e во Кина на домашно тло....


После скапиот Mate X, Huawei планира и поевтини телефони на преклоп

Поради високата цена, првата генерација на телефони на преклоп ќе биде достапна само за мал број на луѓе, но тоа....


Претставен Huawei Y6 2019 со одличен дисплеј

Huawei претстави обична верзија на Huawei Y6 2019 Pro кој сега се разликува со тоа што наместо 3 има 2 GB RAM, но екстра е тоа што има...


Ричард Ју: Имавме дизајн како Samsung Galaxy Fold ама беше лош

Ричард Ју, директорот на Huawei упати провокации кон Samsung за нивниот прв смартфон на преклоп со два екрани за кој смета дека не е...


Motorola не заостанува, патент со смартфон на преклоп

Samsung и Huawei веќе ги презентираа своите мобилни уреди на преклоп, кои претставуваат хибриден смартфон-таблет-компјутер. Сега излегува...


Доделени GSMA наградите - Најдобар смартфон Huawei Mate 20 Pro

Откако се сумираат впечатоците на MWC 2019 конгресот организацијата GSMA ги додели и годинешните награди за најдобрите при што...


Huawei го надгради HUAWEI MateBook X Pro и создаде прв супер тенок FullView лаптоп

На Mobile World Congress (MWC) 2019, Huawei го претстави HUAWEI MateBook X Pro, првиот FullView лаптоп. Комбинирајќи ја екстремната...


Huawei гo лансираше 5G смартфонот на преклоп и уште пет нови производи на Mobile World Congress 2019

За време на Mobile World Congress 2019 кој се одржа во Барселона, Huawei лансираше повеќе производи, вклучувајќи го 5G смартфонот...


Цената на Huawei Mate X 5G е оправдана со иновациите

Првиот 5G телефон на преклоп во светот, Huawei Mate X, има неверојатно висока цена од 2.299 евра за пакет....


Huawei заврши со презентацијата на Mate X - првиот 5G смартфон на преклоп!

Очигледно може да се види колку тенок е новиот дисплеј и како може да се преклопува. 6,3 или 6,6 инчи големина....


MateBook X Pro со практичен дизајн и „скриена камера“

Копчето за вклучување има вградено и сензор со технологија за отпечатоци на прсти. OneHop е новата технологија...


Ричард Ју почна со презентација на Huawei MateBook X Pro

Huawei очигледно продолжува со својот развој и иновации, кој на оваа глобална прес конференција започна...


Huawei пушти тизер за моќната „Lossless“ зум алатка на P30

Уште во декември, ликстерот Иван Блес, објави информација за тројната задна камера на претстојниот Huawei P30...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm