Новости

Huawei освои две EISA награди за HUAWEI P40 Pro и HUAWEI WATCH GT 2

Huawei Consumer Business Group (CBG) доби уште едно меѓународно признание – две EISA (Expert Image and Sound Association) награди кои...


Да го започнеме магичното патување со мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards 2020

Да го започнеме магичното патување во светот на мобилната фотографија со Huawei Next-Image Awards 2020


Светот низ призмата на фотографии доставени до Huawei Next-Image Awards 2020

Светот низ призмата на фотографии доставени до Huawei Next-Image Awards 2020: Инспирирајте се од најдобрите дела создадени од корисниците...


10 врвни технологии кои ги нуди Ultra Vision Leica камерата на Huawei P40 Pro

Фотографијата е универзален јазик. Од нивното претставување, флегшип моделите на сериите P на Huawei станаа најдобар партнер на аматерите...


Видео: Како да ги инсталирате најпопуларните апликации на Huawei P40?

Huawei неодамна вклучително и на македонскиот пазар ги лансираше трите нови одлични смартфони од Huawei P40 премиум класата кои нудат...


TIPA ги прогласи HUAWEI P40 сериите за Смартфони со најдобра фотографија за 2020

Huawei Consumer Business Group (BG) го објави добивањето на наградата за најдобар смартфон за фотографии за 2020 година од престижната...


5 идеи за фотографии и видео предизвици со Huawei P40 lite и неговата четирикратна камера од 48 MP

5 идеи за фотографии и видео предизвици со Huawei P40 lite и неговата четирикратна камера од 48 MP


Зошто смартфоните се приближуваат до цена од 1500 долари?

Тоа што беше порано до плафон, сега е на подот, со оглед на тоа што најевтиниот смартфон од Galaxy S20 серијата е $999, а S20 Ultra оди...


Honor 30: Четворна Sony камера со главен сензор од 50MP

Honor 30 го очекуваме да биде лансиран за 10 дена. Новиот предводник на подбрендот на Huawei ќе биде со камера од 50MP Sony IMX7xx, за...


Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei...


Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и Huawei VIP Service


Продукт видеото за Huawei P40 5G и почетните цени на 40-те

Huawei ги претстави новите предводници во 2020 година, P40 линијата: the P40, P40 Pro и P40 Pro+. P40 и P40 Pro ќе бидат лансирани на 7...


Ричард Ју: КОВИД-19 нема да влијае на достапноста на Huawei P40

Ричард Ју, генералниот извршен директор на Huawei на онлајн прес конференцијата истакна дека новите модели од серијата Huawei P40 нема да...


Официјално: Huawei со одлични новитети кај Huawei P40 серијата

Huawei во вонредни околности ја одржи презентацијата на новите премиум смартфони од новата генерација Huawei P40 кои со себе носат голем...


ВО ЖИВО: Huawei P40 промоција

дбројуваме уште неколку минути до официјалниот евент на кинескиот бренд, кој можете во живо да го следите на нашата веб страница,


Што да очекуваме: Huawei P40 Pro ќе биде со заоблени рабови од сите страни

Huawei P40 серијата беше планирана да се реализира во Париз, но поради пандемијата со COVID-19 ќе се одржи официјален онлајн евент. Од...


Одбројуваме неколку часа до новата Huawei P40 серија

Денес Huawei ја открива новата P40 серија, за која веруваме дека ќе ни донесе многу иновации во фотографскиот и видео сегментите. Во...


Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги очекуваме наскоро со моќни перформанси

Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги наскоро а веќе знаеме дека Huawei P40 Pro ќе биде со 6,58 инчен дисплеј со тенок дизајн и punch-hole...


Huawei P40, P40 Pro и P40 Pro Premium пристигнуваат за 1 недела

Huawei ќе ги претстави новите P40, P40 Pro и P40 Pro Premium на 26 март онлајн, за кои се уште не ги знаеме целосно спецификациите....


Познати ли се европските цени на Huawei P40?

Според најновите информации смартфоните од премиум серијата Huawei P40 ќе бидат најскапите досега со неколку новитети во хардверот.


Huawei P40 ќе има специјална верзија со Porsche Design

Huawei ќе ја продолжи традицијата на лансирање на специјална едиција на премиум моделите со Porsche Design, а оваа година тој третман го...